Podkręcenie starego komputera

Witam!

Mam taki pewien problem…

Mój kochany komputer jest ze mną już długo i cóż… człowiek przywiązał się do niego xD Niestety, ten staruszek jest ciut za wolny na moje potrzeby i wymagania, więc chciałabym go trochę “poprawić”. Nie wiem jednak czy się opłaca w niego inwestować.

Zastanawiam się czy mogę dokupić do niego pamięć i trochę go podkręcić, żeby choć był lepszy. Najbardziej zależy mi na zwiększeniu pamięci.

Czy mógłby mi ktoś doradzić co mogłabym z nim zrobić? Jaki sprzęt dokupić i o ile maksymalnie mogę do zmodernizować, żeby chodził dobrze?

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc!

Właściwości komputera:

waciwocikompa.png

Totalnie się nie opłaca, ani tego podkręcać, ani w to inwestować. Zbieraj na nowego kompa.

Możesz jedynie dołożyć kostkę ramu, albo sprzedać tą (o ile ktoś to kupi) i kupić 512. Każda inna czynność to wyrzucanie pieniędzy niestety.

mozesz kupić ram najlepiej tej samej firmy.ale drogo to wyniesie , moze na allegro taniej , podkrecic zawsze możesz. ale do gier nowych to nic nie da.poczytaj o podkrecaniu durona.

Niedawno odnawiałem identyczny zestawik :slight_smile: Wyrzuciłem starą pamięć, Włożyłem pamięć DDR 512mb Kingstona, wyczyściłem kompletnie dysk, wgrałem nowy system i po dzień dzisiejszy właściciel komputera mi dziękuje i bardzo sobie chwali. W razie czego, proszę pisać do mnie na priv, chętnie pomogę.

Dziękuję wszystkim za radę! Jeszcze zastanowię się, co dalej zrobić, ale dziękuję za pomocne odpowiedzi! :slight_smile:

Ja w starym kompie miałem 128 SDRAM i Durona 700MhZ. Po dołożeniu 256mb dostał dużego koopa.

odblokować mnożnik procesora i podnieść na 13 i fsb na 112.