Podkręcenie starego pc'ka - co do wymiany

A Regnum ma cały przód w siateczce? Mimo wszystko ta karta trochę pogrzeje się i warto by tam jakieś wentylatorek dokupić i zrobić przewiew. :wink:

1 polubienie

Wystarczy lekko w bios podkręcić procka/ o 5%/ i idą na 3200
Bo Ryzeny trzeba podkręcać. Nawet tym automatem w BIOS.

1 polubienie

okej to kupie 3200 i już później postaram się ogarnąć jak to w ogóle podkręcać, jak się nie uda to może dożyją czasów że się z nich to wyciśnie :smiley:

Regnum niestety sprzedany, a ten silentium który wrzuciłem wczesniej to za mały czy czemu odpada? Bo nie wiem czym się sugerować szukając budy niskobudżetowej, jak nie to zostanę przy swojej połamanej olbrzymiej i ciężkiej krowie :smiley:

Różnica w cenie RAM jest żadna. Podkręcasz jak się nie znasz/BIOS,UEFI/
Są automaty + tysiąc porad w necie.
Zasilacze…
U mnie zasilacz to musi 3 kg, i 500 zł kosztować. Nie poruszam tematu
A buda, to wiatrak z przodu i wiatrak z tyłu.- przeciąg musi być. I cicho . Wiatraki Artcic polecam.

1 polubienie

Znaczy 3200 też można ręcznie na 2933 ustawić, ale to może być ręczna zabawa z timingami. Prościej wyjdzie podbić Ryzena lekko, wieć w sumie możesz kupić szybsze, a najgorszym wypadku na 2133/2400 pójdą.

Wielkością płyty, żeby weszła, wielkością karty, żeby weszła, szerokością, żeby chłodzenie weszło, i dalej jakość i cena. :wink:

W środku, przy Twojej karcie i planowanym oc, dodajesz wiatrak lub dwa do „pompowania do środka powietrza”., ale to juz Jajec Ci napisał.

1 polubienie

https://www.olx.pl/d/oferta/obudowa-coler-master-CID99-IDJwVJV.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3
https://www.olx.pl/d/oferta/obudowa-do-komputera-silentiumpc-sg1-CID99-IDKIjrj.html#3338417bf0

Któraś z tych z olxa się nadaje? Po 1 wentylatorze mają chyba ale wstawiłbym drugi czy tam trzeci jeśli jest konieczność, jak się nie nadają to wezmę to z mediaexpert, ma dwa wbudowane. Dzięki za aktywność :smiley:

Moja buda ma 37 na 15,cm bez światełek i i szybek.
Nazywa się Lenovo, kosztuje 3500, i działa.

1 polubienie

Wszystko poskręcane i śmiga, dzięki za pomoc!
Obudowe kupiłem dość przewiewną, przeciąg wiatrakami zrobiony więc powinno być okej.

Pytanie jeszcze odnośnie tych 3200mhz które przy podkręceniu proca proponowaliście wydusić. Zrobiłem tak że, włączyłem game boost cpu z 3.2 wzrosło na 3.6 i włączyłem A-XMP ram’y podskoczyły na 3200mhz ale przy ponownym włączeniu komputera zaczął po jakimś czasie piszczeć 3x i się resetować (błąd ram z tego co czytałem) więc obniżyłem DRAM Frequency na 3000 i jest tak jak na screenie, do tej pory niby stabilnie ale nie katowałem jeszcze gier ani nic. Proponujecie coś tu zmieniać jeszcze?

Potestować RAM, poobserwować temperaturę CPU itp.
Może u Ciebie na 3200 nie pójdzie, a da radę na 3066, a jak nie to na te 2966 czy ile tam obniżysz. Tym sie nie martw, różnice w wydajności trzeciorzędne

… ale z platformy chyba jesteś zadowolony? :wink:

@anon7248146 jasne, jest różnica mocna w porównaniu z dziadkiem wcześniej :smiley: Także spoko że w takich pieniążkach. Choć cs go z ciekawości pobrałem różnice sprawdzić i w sumie niewielka bo z 20-30fps więcej ale to już pewnie od karty graficznej zależy głównie, tak czy siak na gry już czasu tyle nie ma a te które znam to bez problemu popykam :smiley:

CSGO jest kiepskim przykładem, on bazuje głównie na jednym wątku i jego zegarach, a tu Ryzen 1600 ma przeciętny wynik, ale porównałbyś np. nowe BFy lub Cyberunki. :wink:

1 polubienie

czyli takie gta 5 i battlefield 4/5 mogę próbować odpalać na tym? Czy grafa to zbyt słabe ogniwo w tym przypadku?

edit: w sumie to odpalam pobieranie i zaraz się przekonam :smiley:
Panowie dzięki jeszcze raz za pomoc.

Głowy nie dam co za kartę dokładnie masz (w serii 7800 było kilka), ale do Wiedźmina 3 na LOW i w 720p powinno wszystko pójść, przy 7850, jak lepsza, to i coś nowszego/wyższe ustawienia.