Podkręcenie

Siema odrazu na wstępie pisze, ze nie mam za duzo pieniedzy na nowy procek itd ale chcialbym z niego jak najwiecej wyciagnac

chodzi mi dokladnie o podkrecenie procka Intel Pentium E5200 dual 2,5ghz

Płyta Główna

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model P31-S3G (Socket 775)

dysk twardy

Modelowa Pojemność Tego Dysku 320GB

Heads 16

Cylinders 16383

Typ SATA SATA-II 3.0Gb/s

2x ramy

Typ DDR2

Rozmiar 2048 MBajtów

Zasilacz 400w

Pytanie jest takie czy w ogole da rade podkrecic tego procka

Pytanie czy warto i po co oraz najważniejsze czy zasilacz wytrzyma.

Witaj.

Na wstępie podaj markę zasilacza bo to jest praktycznie najważniejsze jeśli chodzi o podkręcanie procesorów. Później proponuję sprawdzić, czy twoja płyta główna da rade z OC. Jeśli będziesz mieć markowy zasilacz i płyta da radę z OC to można coś podkręcić ponieważ czytałem, że procesory z serii Exxx dobrze się kręcą. Sam mam starego Celerona e3400 i z oryginalnego taktowania 2.60ghz z łatwością podkręciłem go do 3.3 temp. w normie. A właśnie jeszcze trzeba pamiętać o chłodzeniu, ponieważ boxowe niekiedy nie wystarcza, bo one praktycznie do OC się nie nadaje, aczkolwiek w moim przypadku dawało radę(obroty wentylatora ustawione na 100%)

Pozdrawiam Wiewi0r. :slight_smile:

Zailacz to

atx-400pnr fortron

http://www.dobreprogramy.pl/McDracullo/ … 25251.html

gogol123

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Jeśli chcesz podkręcać, to oczywiście musisz zmienić cooler CPU (jeśli nadal masz zamontowany boxowy). Absolutne minimum to SilentiumPC Spartan LT :slight_smile: