Podkręcić C2D E6300 na wyżej niż 2,6GHz

Hej, więc mam sobie płytkę Asusa P5B, ramy parioty 667MHz CL4, oraz procka E6300. Na standardach poszło na 2520MHz, chodzi o to aby podrzucić go na 2,6 i wyżej… chłodzenie jest do bani ale chcę zobaczyć czy w ogóle da się to osiągnąć :slight_smile: Tak więc: ramy są podniesione na 800MHz (2,0v), proc na 372MHz (FSB) - nie wstaje. Podniosłem napięcie na 1,3v, nie poszło. Nie wiem może czegoś nie zrobiłem poradźcie… czy dalej podnosić vcore?

jaki masz zasilacz?? może nie daje rady??

Poluźnij timingi i daj więcej V na proca

Zwiększ o jeden stopień w ustawieniach głównej…

Jaka zasiłka :?:

chieftec 400W

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&sc … S400AA101A

Z tymi timingami i vcore spróbuję jeszcze (mam wrzucić na 1,4v jak dobrze rozumiem?)

Nie stopniowo w górę… minimalnie nie od razu o całe 1.4 (tam jest chyba mniejsza przedziałka :?: )

Ten Chiftec jest porządny…

To nie jego wina pewnie…

Długo go masz :?:

kompa?? 7 miesięcy ;]

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 18:37

vcore podnosiłem aż do 1,4 (memki na 800MHz) <= nie wstał. Jakieś propozycje? (FSB 372MHz)

daj większe napięcie na pamięci i spróbuj, ale nie gwarantuje, może to koniec możliwości proca…

a co na to timingi,jak ustawione? pamięci w dualu?CR jak ustawiony?

Być może Vnb trzeba podbić.

W ogóle jakie masz pamięci?

Daj Timingi narazie na 5-5-5-15

Takie http://www.znak.pl/index.php?cid=305&sc … 667Pat+CL5, tylko, że moje są na CL4.

Timingów fakt, nie zmniejszałem, spróbuję jeszcze z nimi kombinować i napisze jakie wyniki :slight_smile: dzięki za pomoc…

Tak

Co to jest??

widzę że od :■■■■: strony zaczynasz.

Najpierw luźne timingi

a jak wykręcisz proca Tyle ile chcesz/ile się da to skracasz timingi do takich na jakich RAM działa stabilnie. Posiłkujesz się również Vram.

Vnb - napięcie mostka północnego.

Czasem trzeba podnieść aby procek mógł wejść na większe częstotliwości.

Z napięciami ostrożnie, o najmniejszą działkę jak chcesz podnieść.

Rób z głową a nic nie sknocisz.

kurcze nie mam chłodzenia, żeby się tym narazie bawić… w końcu coś zjaram. Ok dziex za porady, na pewno sie przydadzą. Pozdro :slight_smile: