Podkręciłem procesor

Dziś przeczytałem poradnik jak podkręcić procesor i właśnie zrobiłem to u siebie. Zwiększyłem fsb ze 133 do 150 i nie wiem czy to nie za duża wartość :confused: - patrzyłem w everescie i temp nie uległa zmianie.

O ile hz można śmiało podkręcić procesor ? bo ja swojego podkręciłem o 400 hz , a słyszałem że można go podkręcić nawet o 600. Czy wtedy nie padnie ?

Mój procesor:

procekwl3.gif

Tak w ogóle to czy można sprawdzić jakoś czy procek nie siada ? bo ja już dawno zauważyłem że mój bardzo często skacze do 100% - przy otwarciu byle jakiej aplikacji/programu. Nawet teraz zauważyłem że jak na stronie dobreprogramy.pl przewijałem kółeczkiem stronę szybko to zużycie wskakiwało na 100% czy to jest normalne ?

Złączono Posta : 24.06.2007 (Nie) 22:41

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przy tak dużej wartości FSB nie ucierpią DDR i płyta główna ?

Trzeba podkręcać stopniowo najlepiej o 10 hz i monitorować cały czas temp. jeśli skoczy to znaczy że procek ma dość

temp. Ci nie wzrośnie chyba jeśli nie podniesiesz napięcia.

procek nie padnie od podkręcania chyba, że się spali ale to od podnoszenia napięcia.

po prostu jak podniesiesz za wiele to się nie włączy i trzeba będzie zworką zresetować BIOS.

jak coś źle mówię to mnie poprawcie :oops:

PS: z jakiego poradnika o podkręcaniu korzystałeś? :slight_smile: Zobaczyłbym

ucierpieć może zasilacz. jaki masz? no jeśli go przekręcisz to płyta też zależy jaką masz

ByczY ściągnij super pi i sprawdź czy procesor przechodzi test na próbce 16M

Mam przez to rozumieć ze same podniesienie FSB nic nie daje ?

Probowałem podnieść FSB do 160 ale windows już nie ruszył ;p

Zasilacz: Amacrox Warrior 400W

Płyta główna: ASRock P4VM890

DDR: DUAL 2x1GB (PC3200 - 200MHz)

Co to da ?

A czy ktoś mi powie dlaczego tak zużycie skacze przy otwieraniu folderów i przewijani stron ?

Sprawdzi czy jest stabilny po podkręceniu.

Jeśli nie przejdzie testu to będzie oznaczało że coś jest nie tak ze stabilnością kompa.

no więc albo wyciągnięcie na kilkanaście sekund zasilania przy działającym kompie albo jak to nic nie da to reset biosu za pomocą zworki CLR_CMOS (gdzie ta zworka na płycie jest i jak należy ją ustawić masz w instrukcji płyty gł.)

w tym momencie mówię chyba więc jak źle powiem poprawcie mnie. podniesienie FSB oczywiście zwiększa taktowanie procka ale nie podnosi temp. bo nie zwiększa napięcia (według mojego nie wiem czy na pewno słusznego info).

To znaczy że wydajność wzrosła tak ?

Nie ma takiej potrzeby ;p u mnie się tylko system nie załadował ;p zrobiłem reset kompa i zmieniłem z powrotem na 150 :wink:

Tak, wydajność poszła w góre. Jak na 160Mhz nie działa spróbuj na 155Mhz i sprawdż jak się załaduje winda super pi.

Na FSB 150 robiłem test pi 16k, 32k, 64k, 128k i każdy był zakończony dobrze :wink: nie widziałem żądnych błędów :wink: a czy teraz na FSB 150 mój komp jest bezpieczny ?

przyciśnij proca 16M, te małe wartości to liczy w kilka sekund…

Czy pomożecie mi skonfigurować mojego biosa w ten sposób aby osiągnąć jak najlepsza wydajność ? bo ja nie wiem jak mam co poustawiać żeby nie wzrastało mi taktowanie dysków i PCI Expres. Czy da się z 2.66 MHz wyciągnąć 3.2 MHz ?

Moja płyta główna:ASRock P4VM890

Pamięć ram: GOODRAM DUAL 2x1GB PC3200 (MHz 200)

Zasilacz: Amacrox Warrior 400W

Test w Super PI na 16M przebiegł poprawnie :wink: