Podkreślenie po najechaniu myszką

Jak zrobić, by tekst po najechaniu na niego myszką stawał się podkreślony?

Możesz tak:

To jest banalny sposobik ,ale mozesz w CSS podzialać.

Na przykład tak:

CSS:

p.test:hover { text-decoration: underline; }


XHTML:

Jakiś akapit tekstu

Nie zadziała na IE 6 i starszych wersjach IE. IE 7 i inne nowoczesne przeglądarki radzą sobie spokojnie.

Można też zrobić to stylem odpowiednim dla :hover dla linków i linki bez atrybutu href, ale jest to głupie trochę. :hover w linkach działa także w IE6.

albo wykorzystać zdarzenia typu onmouseset. Po najechaniu myszką zmienić przez JS styl CSSa, a po opuszczeniu myszki powrócić.

Właśnie… tylko jak to zrobić…?

Zrób tak jak poradził Nemhein + hack na ie6 (ja tak mam na mojej stronie zrobione).

Ale mi zależy na tym by to działało też na innych przeglądarkach (starszych). I właśnie najbardziej interesuje mnie sposób kutar a… Proszę o jakiś przykład z

No to zrób z hackiem na IE6. Starszych przeglądarek niż IE6 to mam nadzieję już mało kto używa a jak używa to niech liczy się z brakiem efektów.

Przez JS może to wyglądać tak:

Akapit tekstu

Powinno działać, ja JS nie umiem :wink:

PatrickMASTER tylko ta metoda nie będzie z kolei działać jeśli ktoś wyłączy JS :wink: CSS jest dużo pewniejszy

Zakładam, że teraz ludzie korzystają z JS. Zresztą teraz przerzucam się na ten “styl”. Dzięki wielkie za podpowiedzi :slight_smile: