"Podłącz kabel Ethernet do komputera"?

Cześć Wam, Słuchajcie mam taki problem, wina chyba leży po stronie komputera ale nie wiem co z tym zrobić. Pobierałem akurat aktualizację do gry, wszystko dobrze działało, jak nic nie robilem to pobierało. Jak włączałem przeglądarke i kilka stron, to wyskakiwało brak połączenia z internetem, sprawdzałem stan, wziąłem rozwiązywanie błędów, i wykazało że mam podłączyć kabel Ethernet do komputera, gdzie był on podłączony i wczesniej działał prawidłowo, wyciągałem,wkładałem i nic. zmieniłem wejście w routerze ale nic nie dało. Mam karte sieciową 

Qualcomm Atheros AR8161/8165 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)

Jeśli po restarcie wszystko wraca do normy, to albo pada Ci karta sieciowa, albo to jest błąd w sterowniku. Spróbuj zaktualizować sterownik, jeśli jest dostępna nowsza wersja. Jeśli to nie pomoże, to sprawdź na innej karcie sieciowej. Sprawdź też na innym kablu sieciowym, możliwe że jest uszkodzony, choć bardziej wygląda to na problem z kartą sieciową. Kiedyś miałem podobną sytuację.

Są zainstalowane najnowsze sterowniki-sprawdzałem. Dziwne żeby karta padała, bo w wakacje 2013 roku, kupiłem nowego kompa składaka. Kabel wydaje się być dobry, nie jest połamany w żadnym miejscu. 

Jeżeli masz taką możliwość sprawdź router na innym komputerze.

To wiele wyjaśni.

Nie ma w tym nic dziwnego, jak pisałem, miałem kiedyś podobny przypadek, u mnie karta nie działała po odłączeniu zasialacza od sieci elektrycznej (wyłącznie przełacznikiem na zasilaczu), dopiero gdy komputer się rozgrzał karta działała, była ona uszkodzona, to była karta ISP, więc wymienił ją na nową i po pewnym czasie problem się pojawił, administrator sieci dał znowu inną kartę, bo u innych klientów karty tego samego producenta również zdychały (była to karta Edimax), a ponieważ te karty padały jak muchy, dostawca internetu zmienił karty na produkty innego producenta.

To, że komputer jest w miarę nowy nie oznacza, że karta sieciowa nie może być uszkodzona. Jeśli jest na gwarancji, to możesz ją reklamować. Karta sieciowa to na tyle tani komponent, że bez problem możesz kupić nową, jeśli obecna nie jest na gwarancji.