Podłączanie DVDromu do komputera - problem

(system) #1

No właśnie chce podłączyć DVD no i komunikat podczas startu

!!

(Pzontek) #2

Witam

dzieje sie tak dlatego ze na wybranej taśmie (na której masz DVD) nie ma użadzenia na "master" a ty pewnie podłączyłeś DVD na "slave" (nie chodzi tu o zworki tylko o położenie na taśmie, środek taśmy slave, koniec :master) i dlatego pojawia się taki komunikat. Moja rada: Przepnij DVD do ostatniej wtyczki (master) na kablu IDE i zworke daj na cable select i wtedy powinno zatrybić :wink: jesli nie to pisz :wink:

(system) #3

znaczy jak jest kabel

|płyta------------------|1--------|2

to 1 to Master

2 to Slave

czy odwrotnie ??

(Pzontek) #4

2 to master a 1 to slave :wink:

(system) #5

to ja z tym kombinowałem na 3 możliwości

jak są zworki

:::

to ja tak kombinowałem

I::

:I:

::I

o co chodzi z cabel select?

(Pzontek) #6

nie wiem dokładnie jaki ty masz napęd, jakiej firmy

ale w opise poszukaj cable selekt i tam przestaw zworke. i jak to zrobisz to podłącz DVD do kabla jako master.

A jeszcze jedno do jakiej taśmy IDE podłączasz DVD do primary czy secondary (sprawdz na płycie głównej)

(system) #7

podłączam do secendary

Primary Master - dysk

Primary Slave

Secendary Master

Secendary Slave - napęd

a odtwarzacz jest firmy SAMSUNG

(Pzontek) #8

i własnie masz zle bo: na secondary nie masz użądzenia na master:

asz za to na slave:

musisz podłączyc na taśmie secondary

|płyta------------------|1--------|2

do 2ki ten napęd i na zworce pokombinuj na cable select lub master musi być opis na użadzeniu

a jakby juz nic nie działało to podłącz ten DVD jako slave (czyli 1 na taśmie) do kanału primary czyli na tą taśme gdzie masz dysk :wink:

(M@ster) #9

Tak wogole to niektore nagrywarki MUSZA byc jako master wiec bycmoze jesli swoja podlaczyles na slave to sie sypie. Ja mam TDK i pisze na niej ze tylko jako master moze pracowac... nie wiem czamu ale bycmoze z twoja jest podobnie.

(system) #10

Tak. Ja zawsze mastera podłączam bliżej na kablu, ale wątpię, aby to stanowiło jakąś różnicę, gdybym robił odwrotnie. Czyli narysowałeś tak, jak powinno teoretycznie wszystko działać OK.

(Pzontek) #11

Tak ale....:

:wink:

(M@ster) #12

Ale moze akurat ten naped tez tak musi... boshe...chyba nie trudno sie domyslic o co mi chodzi.

(Pzontek) #13

Widzisz tylko jak podłączasz urządzenie na master a na taśmie jest na slave i do tego NIE masz żadnego urządzenie na master (tym wymuszanym rzez taśmie) to wyskakuje:

Przynajmniej tak samo było na moim biosie... no zobaczymy narazie autor sie nie odzywa

a i jeszcze jedno:

Chyba Ci sie pomyliło bo master z kabla (zworka na cs) znajduje sie pod 2ką a slave pod 1ką czyli odwrotnie :wink:

Wiesz nagrywarki z reguły muszą być na master a jak nie muszą to powinny tam sie znajdować :wink: przepraszam nie zrozumiałem twojej sugestii dotyczącej tej twojej nagrywarki

(M@ster) #14

A tak wogole to dlaczego wlasnie nagrywaki musza byc na master? lepszy transfer jest na master czy co?

(boczi) #15

M@ster poczytaj, może coś Ci to wyjaśni:

Po prostu musi być jakaś hierarchia - które urządzenie ma być obługiwane nadrzędnie w pewnych sytuacjach etc. - tak jest też np z dyskami twardymi.

(M@ster) #16

Cos ty, przeciez dysk moze prcowac bez problemu jako slave.

(Pzontek) #17

Moze ale nie sam na taśmie tzn bez urządzenia podłączonego na master bo wtedy wyświetla sie ten komunikat :?

(M@ster) #18

Ano tak, jasne. Wiadomo ze aby byl slave musi byc najpierw master :stuck_out_tongue: