Podłączanie dysku zewnętrznego do telewizora


(aniafree1) #1

Witam


(bachus) #2
  1. USB jest od wielu lat tzw. hot-plug, podłączasz przy włączonych urządzeniach. Najważniejsze, aby już jak pracuje nie ruszać nim za bardzo, nie “wywijać” - wewnątrz jest wirujący talerz, który nie za bardzo lubi mieć kontakt z głowicą.

  2. Goodram to Polska firma. Nawet nie wiem, czy coś robi swojego z dysków Goodram, tam może siedzieć WD/Toshiba/Seagate (ktoś inny się może wypowie). Z dyskami jest tak, że mogą działać tydzień, albo i latami, rzecz szczęścia. Nie rzucaj nim i tyle, wytrzyma dłużej. UŻYWAĆ, nie martwić się.


(aniafree1) #3

ok. A co jeśli chodzi o odłączanie dysku? Czy też najpierw odłączam dysk a potem wyłączam tv?


(bachus) #4

W teorii wszystko można robić przy włączonym telewizorze - bardziej będzie szkodzić telewizorowi to ciągłe włączanie/wyłączanie, niż podłączanie/odłączanie USB.


(aniafree1) #5

A co w przypadku nagłych zaników prądu, w momencie gdy odtwarzam coś z dysku? czy może się coś stać z samym dyskiem? Bo czasami wyłączają nagle prąd. 


(KAZDAN63) #6

Ty jesteś przewrażliwiony ! Dysku nie odłączamy gdy wykonywana jest na nim operacja odczytu (dotyczy również sytuacji gdy podłączymy dysk i odczytywana jest jego zawartość tj. tabela MFT) lub zapisu . W WINDOWS XP należy bezwzględnie stosować “bezpieczne usuwanie sprzętu” .


(ADR1991) #7

To kup sobie zasilacz UPS.