Podłączanie głośników 2.1

Witam !

Otóż dzisiaj zakupiłem zestaw głośników 2.1 Modecom ( MC-S2 )

Po podłączeniu, NIC nie zmieniałem w ustawieniach i głośniki były uznawana za słuchawki, które były podłączone wcześniej

( zmieniłem konfigurację głośnika ze ,stereo" na ,5.1" i odznaczyłem głośniki których nie mam, co widać na załączniku1 )

Głośniki są podłączone w taki sposób, iż oby dwa ,spotykają" się na jednym kabelku, a potem ten kabelek podłączany jest do subufera, natomiast sam subufer, podłączany jest już do PC ( zielony jack )

I tutaj mam problem. Kiedy w naciskam na poszczególne głośniki w teście ( zał.1) to prawy i lewy głośnik jest ok, ale kiedy naciskam na subufer, to już nic nie słychać

Jak mogę to naprawić, lub co zrobiłem źle ?

[ZAŁ. http://imgur.com/hJ5Rxu4 ]

subwooferem się nie przejmuj. Nie mogłeś po prostu wybrać 2.0? Na słuchawkach może nawet by ci grało lepiej :slight_smile: Masz kabel sereo więc dźwięk też stereo. Żaden zestaw 2.1 nie ma sterowania basami przez kartę dźwiękową.

ok, dzięki

a doradzisz jeszcze co wybrać w takim momencie ?

http://imgur.com/42w912r

wyjście na głośnik przedni

Hej,

Po prostu tak działają głośniki w konfiguracji 2.1 - subwoofer nie jest podłączany osobno. Generalnie wspomaga on działanie głośników stereo poprzez wyeksponowanie niskich tonów przeznaczonych dla obu kanałów dźwiękowych.

Pozdrawiam,

Dimatheus