Podłączanie głośników

Kupiłem glośniki do laptopa (Logitech S220 Speaker System). Producent w instrukcji zaleca podłączenie w następującej kolejności: wyłącz komputer, podłącz dwa kable głośników do wejść na mikrofon i słuchawki, podłącz zasilanie głośników, włącz głośniki, włącz komputer. Głośniki kupiłem tylko do oglądania filmów, więc są używane sporadycznie. Moje pytanie brzmi: czy mogę je podłączyć na włączonym laptopie bez ryzyka, że coś zostanie uszkodzone?

Zasada jest prosta - nie podłączamy do włączonego laptopa.

Pytanie dotyczyło głośników.

A jeżeli laptop jest w stanie wstrzymania, to czy wtedy można bezpiecznie podpiąć głośniki?

Rany oczywiście że tak! Podłączaj/odłączaj kiedy chcesz. Bez obaw ja mam 5.1 i odłączam by podpiąć mikrofon to nic się nie dzieje (bo i co ma się stać).

Zobacz też programik:

viewtopic.php?f=6&t=246039

Ja również nie zważam na to czy jest napięcie na wyjściu, tylko podłączam i odłączam głośniki od komputera. Ale istnieje możliwość, że coś padnie (podobnie odkurzając płytę główną odkurzaczem, niby nic się nigdy nie dzieje, ale ryzyko jakiegoś wyładowania elektrycznego jest :slight_smile: ).

Dla już całkowitego bezpieczeństwa nie puszczaj przy włączonej muzie, ale nawet z tym nic się nie stanie.

Raczej to nic nie da, bo napięcie na wyjście i tak idzie, chociaż faktycznie, możliwe że mniejsze jak nic się nie puszcza. :slight_smile: