Podłączanie internetu radiowego do laptopa


(qmate) #1

Witam,

posiadam internet radiowy, odbierany przez zewnętrzną antenę i podłączany wkręcanym kablem do komputera stacjonarnego. Zakupiłem laptopa i oczywiście nie ma możliwości podłączenia wkręcanego kabla do laptopa. Większość informacji jakie znajduje w Internecie mówi o tym, aby zakupić routera. Ja jednak poszukuję innego rozwiązania, gdyż:

  1. nie potrzebuję już internetu w stacjonarnym, więc chciałbym podpiąć go do laptopa,

  2. mogę mieć internet przewodowy, czyli ten kabelek podłączyć do laptopa, nie mam potrzeby łazić z laptopem po całym domu,

ale... jak na początku napisałem, kabel nie pasuje. Czy są jakieś przejściówki między kablem wkręcanym a wejściem RJ45 w laptopie (o ile to jest RJ45, bo się nie znam a może być coś łudząco podobnego)?


(Leszek2204) #2

witaj zamów fachowca to zmieni tobie wtyczkę na płaską


(Drobok) #3

keule.gif

Bez kupna czegokolwiek się nie obejdzie. Chyba, że chcesz włączać pc’ta by mieć dostęp do neta na lapie, wtedy mając zwykłą skrętkę da radę udostępnić internet z pc na lapa.


(qmate) #4

Nie nie, tak to nie chcę.

Dzięki za odpowiedzi, jutro zadzwonię do dostawcy i zobaczymy, jakie rozwiązania mają do zaoferowania. Pomyślę nad tą zewnętrzną kartą wifi.


(mityk) #5

Zapytaj się dostawcy czy świadczą usługę internetu radiowego w paśmie 5 Ghz, teraz masz 2.4 Ghz, przy 5 G od anteny idzie skrętka zakończona wtykiem RJ45, a antena ma swoją kartę sieciową.