Podłączanie kabla antenowego pod wzmacniacz

Witam.

Mam pytanie odnośnie podłączania kabla antenowego do wzmacniacza w antenie telewizyjnej lub chociażby pod zasilacz. Niby już wszystko jest gotowe, ale jest jeszcze czas na poprawki więc muszę się upewnić. Czy pod blaszkę we wzmacniaczu (ta przy samym wejściu do puszki, nie ta w którą musi wejść żyła przewodu) mogę włożyć wywinięty ekran wraz z oplotem miedzianym czy powinienem sam oplot wywinąć na izolację kabla a ekranu się pozbyć?

Chodzi mi o to czy z tą blaszką może się stykać zarówno miedziany oplot kabla jak i ekran w postaci folii aluminiowej wywinięte razem na tą plastikową izolację żyły?

 A nie uważasz że to wszystko jedno? I tak mają za sobą połączenie elektryczne.

Żadnego ekranu się nie pozbywaj, najlepiej bez kombinowania - podłącz oba.

 

 

Hmm ok, a mógłbyś jeszcze powiedzieć czy jak tę folię nieco wywinąłem i skręciłem że tak powiem razem z drucikami i nie są jakoś równomiernie i w jakimś porządku rozmieszczone pod tą blaszką to nie ma to znaczenia, ważne żeby było to połączenie elektryczne?

Czy aby nie przesadzasz? Może jeszcze drobnym grzebieniem je uczeszesz?

Jedyny ważny wymóg, to aby nie było zwarcia między oplotem i ekranem z folii a żyłą wewnętrzną.

Mogę uczesać jak trzeba, po to pytam bo chcę wiedzieć na przyszłość co w takim wypadku ma jakie znaczenie.

Sprawdziłem na dekoderze i niby wszystko działa, zarobione jest tak że zwarcia między żyłą a oplotem nie będzie bo akurat to jedyne czego byłem w 100% pewien i na to uważałem. Dzięki.