Podłączanie karty r9 380x

Witam.
Mam takie pytanie, wczoraj dostałem od znajomego kartę graficzną która mu się kurzyła od ładnych kilku lat na półce i chciałbym zobaczyć czy ona wgl działa, dokładnie dostałem XFX r9 380x i wymaga podłączenia zasilania 2 * 6 pin. Niestety, ja w komputerze posiadam tylko jedno złącze 6 pin. Czy gdybym je podłączył, czy jest możliwe że karta dałaby jakiekolwiek oznaki życia, albo bym mógł nawet odpalić windowsa ale z jakimś power limitem na karcie? Od razu powiem że nie mam zamiaru się bawić w żadne przejściówki itp. mam zamiar tylko i wyłącznie sprawdzić czy działa

Zasilacz jaki posiadam to SilentiumPC elementum e2 si 450W

Możliwe, że da oznaki zycia, ale możliwym jest też, że oznaką będzie spalenie czegoś. O Windowsach i korzystaniu z limitami raczej zapomnij. Z jakiegoś powodu producent podzielił jej zasilanie na 2x6 i zabawa 1x6 zawsze będzie ryzykiem. Mniej lub bardziej realnym. :wink:

Ta karta potrafi pociągnąć 200W, na zasilaczu 450W raczej słabo to widzę, sprawdź ją u kogoś i wymień zasilacz na mocniejszy albo po taniości kup przejścówkę 1x6 do 2x6, sprawdzisz czy bangla ale nie obciążaj jej bo możesz puścić z dymem zasilacz i przy okazji jeszcze coś razem z nim.
Zmiana zasilacza do normalnego użytku i tak będzie konieczna.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.