Podłączanie laptopa do Telewizora przez VGA i chincze

Witam. Mam pewien problem. Próbowałem podłączyć laptopa do telewizora przez czinkcze i kabel VGA, ale widziałem tylko obraz. Dźwięku nie było ani na laptopie ani na telewizorze. Mój telewizor to Samsung le37b651t3w a laptop to ASUS K50AD. Nie mam w laptopie wejścia HDMI więc to odpada. Gdy podłączam kabel jack-czinkcze od wejścia słuchawek do audio w telewizorze to żadne urządzenie nie emituje dźwięku. Pomocy !

Jeśli już to cinche, co poprawnie wymawia się “syncz”, a popularna wymowa to “czincz”.

 

Pomocy też tu szukają raczej wszyscy.

 

Możesz dokładniej opisać, co to za “czinkcze” i do jakiego złącza w telewizorze je podłączałeś?

Ale podłączyłeś vga w laptopie do vga w tv, a minijacka w laptopie do czinczów w tv? Dziwnie dość. Ja tam zawsze jak podłączłem obaz przez vga, to dźwięk puszczałem minijack do minijacka w tv (ale nie do wyjścia słuchawkowego, tylko do wejściowego minijacka w tv). Jak chcesz podłączyć przez czincze to i obraz, i dźwięk powinien przez nie iść… ale to rczej słaby pomysł na podłączenie laptopa. 

Chyba każdy laptop ma wyjście video VGA. Z różnego typu cinchami jest różnie jeśli chodzi o ich obecność, pomijając już fakt, że jakość obrazu byłaby dużo gorsza (chyba że będzie to wyjście komponentowe).

 

Nie widzę nic dziwnego w takim połączeniu, natomiast podejrzewam że autor wątku podłączył to do czegoś innego niż wejście audio w telewizorze, np. do wyjścia :slight_smile: Skoro to cinche, to mogło to być wyjście na wzmaczniacz audio.

Może wielu telewizorów nie podłączałem, ale nie praktykowałem takiego mieszania, że obraz przez VGA, a dźwięk przez czincze. Bo najzwyczajniej tv widział to jako 2 zupełnie różne źródła sygnału i albo ustawiony na obraz z vga nie odtwarzałby dźwięku z czinczy, albo odwrotnie. Dźwięk z czinczy był razem z obrazem z czinczy. Chociaż może są takie gdzie można dowolnie wybierać niezależnie od siebie źródło dźwięku i obrazu. 

Wydaje mi się że niepotrzebnie kombinujesz z cinch. Większość telewizorów teraźniejszych ma obok wejścia PC (D-Sub) także wejście audio minjack. Podany model Samsunga - przynajmniej według specyfikacji na stronie internetowej Samsunga - także posiada taki układ wejść. Wystarczy podłączyć wyjście PC z laptopa do wejścia PC w tv, a następnie wyjście słuchawkowe laptopa - kablem z (2 końcówkami minijack) do wejścia audio telewizora. Taki kabel minijack jest chyba najtańszym kablem audio, można go naprawdę niedrogo dostać podejrzewam w każdym supermarkecie.

 

Ps. końcówka minijack to standardowa końcówka, którą posiadają wszystkie słuchawki przewodowe.

Hej,

 

Tak, jak napisał Kunktator , podłączenie powinno nastąpić przez kabel jack <-> jack. Tak wyprowadzony dźwięk powinieneś podłączyć do gniazda opisanego jako Audio i znajdującego się zaraz po lewej stronie obok złącza opisanego jako PC.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus