Podłączanie Routera Tenda A30 do modemu


(Wodadawid) #1

Witam.


(Agatonster) #2

woda1992

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(scripter1) #3

Dobrze że przed podjęciem decyzji/zakupem zadałeś tu pytanie, słowo “router” w nazwie tej aukcji jest mylące.

Z tego co widzę to nie jest router tylko Repeter, służy on jedynie do zwiększenia zasięgu istniejącej sieci wifi tworzonej przez inne urządzenie (np. przez router).

Ma on co prawda gniazdko sieciowe RJ-45 co może nieobeznanych z tematem zmylić ale jest ono oznaczone jako LAN co oznacza że możesz pod nie podpiąć komputer który nie ma karty wifi przez zwykły kabel sieciowy, podpięcie tam modemu nic nie da - to nie zadziała.

 

Jeśli masz w domu router z wifi (nie napisałeś czy ten który masz jest z wifi czy bez) to możesz to urządzonko (Tenda A30) umieścić w miejscu domu gdzie sygnał routera jest jeszcze dobry i ustawić je tak by odbierało sygnał z twojego routera i przekazywało je dalej tak by urządzenia wifi mogły łączyć się z siecią z dalszej odległości od routera niż obecnie.

Ale jeśli router jest w standardzie b/g to nie zwiększy to prędkości do standardu N.

Jakbyś podał jaki masz teraz modem i router (nazwa i model) oraz co to za dostawca łącza (w jaki sposób sygnał idzie do routera, jakim kablem) to można by coś więcej doradzić, w zasadzie można by (prawdopodobnie) wybrać router takiego typu który by mógł również zastąpić ci modem.

 

A co do samego pytania to jak kupisz inny router i podepniesz go do modemu to router powinien się sam skonfigurować do działania z modemem ale i tak będzie trzeba skonfigurować sieć wifi w nim oraz na nowo ją ustawić w tych urządzeniach wifi które mają się z nim łączyć.


(Wodadawid) #4

Okej, dzięki wielkie za odpowiedź. Jutro postaram się napisać model routera i modemu.