Podłączanie się do istniejącej sieci

(Prz3m3kk) #1

Witam,

mam router z access point'em i laptopa Tishiba Satellite A100 - 811. Nie mam zielonego pojęcia, jak podłączyć tego laptopa z tą siecią bezprzewodowo. Na drugim laptopie wszystko śmiga jak trzeba, tyle że nie podłączałem tego ja. Czy mółby ktoś jak cepowi, krok, po kroku wytłumaczyć, opisać, jak podłączyć się do tej sieci?

Dodam, że mam WinXP SP 2

Pozdrawiam.

http://allegro.pl/item405215975_tp_link_access_point_tl_wa501g_fv_gw_wpa2_tom_net.html

oto router.

(Pieciaks) #2

No to teraz wytłumaczę "jak cepowi" jak podłączyć się do sieci ;p

To bardzo proste:

1. Uruchom kartę bezprzewodową kombinacją klawiszy funkcyjnych (np. Fn + F2) lub przełącznikiem na laptopie - powinna zaświecić się odpowiednia dioda,

2.0e770e35b5e5ea0bm.jpgKliknij na ikonkę skreślonego czerwonym krzyżykiem komputera w prawym dolnym rogu komputera,

1. 32a218a6a73e6995m.jpgWyświetli Ci się lista sieci bezprzewodowych. Kliknij myszką na swoją sieć, a następnie "Połącz".

2. 1039b78ed77740adm.jpgWpisz odpowiednie hasło w pola, o ile Twoja sieć jest zabezpieczona hasłem.

3. Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, powinien wyskoczyć dymek "Połączono z siecią bezprzewodową". To wszystko :wink:

(Prz3m3kk) #3

nie wykrywa mi karty i nie świeci dioda :confused:

(Piotrek Płatek) #4

no to musisz najpierw zainstalowac sterowniki od karty sieciowej. albo sie uwaliła

(Prz3m3kk) #5

laptop jest praktycznie nowy, sterowniki jakies instalowałem ale nie wiem, karta jest wbudowana

(Malydragon) #6

na obudowie lapka masz przycisk aby włączyć wi-fi jak go włączysz dioda powinna się zapalić (nawet jak jest wi-fi wyłączone przez FN) skoro dioda Ci się nie pali masz najprawdopodobniej uszkodzona kartę, Toshiba ma pomocny program o nazwie Config Free wyszukuje on sieci wi-fi

(Prz3m3kk) #7

nie ma takiej możliwości, by karta była uszkodzona, laptop jest praktycznie nowy, był mało używany, może coś ze sterownikami... i na obudowie nie mam przycisku od WiFi, dopiero kombinacja Fn + F8 włącza WiFi.

a propos, czy nie jest konieczne tworzenie nowego połączenia w 'połączeniach sieciowych' ? jestem laikiem...

ps. przycisk mam, dioda się świeci ciągle, ale jest on od raczej od Bluetooth, bo jest na moje oko taka sama ikonka jak przy Bluetooth w Windowsie.

jeszcze jedno pytanko, czy jak kupię np. tę kartę http://allegro.pl/item416708442_hit_kar ... bi_fv.html to wszystko będzie ok? czy przy wbudowanej w płytę główną karcie już nic nie mogę zrobić?

(Prz3m3kk) #8

czy znalazłby się na forum ktoś taki, kto by mi pomógł to zrobić, raz, a dobrze, najlepiej w czasie rzeczywistym na np. Gadu - Gadu, bo w tym tempie nigdy tego nie zrobię.

(Malydragon) #9

Skoro masz wbudowane Wi-Fi to ten zakup jest zbędny. Dziwi mnie że nie masz przycisku wejdź na www.toshiba.pl i ściągnij sobie sterownik do twojego modelu. Potem sprawdź we właściwościach komputera (prawym na mój komputer, właściwości, menadżer urządzeń) czy przy Wi-Fi jest jakaś ikonka np wykrzyknik :slight_smile:

(Prz3m3kk) #10

temat do zamknięcia, sam sobie poradziłem.