Podłączanie słuchawek do komputera

Witam.

Szarpnąłem się i kupiłem sobie nowe słuchawki z mikrofonem (oł jea), ale gdy podlączam je do komputera z przodu, dźwięk dalej leci z głośników, a nie ze słuchawek (z przodu komputera, nad napędami są 2 wejścia USB oraz jedno na słuchawki i jedno na mikrofon). Podłączam wszystko dobrze i nie ma dźwięku. A jak podłączam do głośników, wszystko dobrze (do głośników mogę tylko słuchawki, bo jest tylko jedno wejście). Wie ktoś jak pomóc?

Zobacz najpierw, czy panel przedni (tj odpowiednie kabelki) jest podłączony w obudowie. USB możesz mieć podłączone, a gniazda od multimediów nie.

podepnij z tyłu kompa tam też jest wejście ale jak miałem xp to działało z przodu a teraz przy viście niechciało a z tylu działa

cosik_ktosik , jak mam to sprawdzić?

slawektor , ja też mam xp.

z tyłu masz wyjście na mikrofon zobacz czy one chociaż dziala?

Z tyłu działa.

Ale wolę popodłączać z przodu, nie zawsze bede miał słuchawki na uszach, a wtedy znowu bede musiał podłączać głośniki z tyłu, dlatego wole mieć je z przodu.

Cacarotto , odkręć boczną ściankę obudowy (wyłącz komputer), zlokalizuj kable wychodzące z przedniej ściany (tam, gdzie są te gniazdka). Zobacz, czy wszystkie są podłączone.

No dobra, sprawdze potem.

Dziwne, bawiłem się w sterownikach (Realtek HD audio) i już działają z przodu, jednak bez mikrofonu.

A ile masz głośników? (2.0? 5.1?)

Cacarotto , to może poszukaj opcji mikrofon-> wycisz i ją odznacz.

calosia , 2 głośniki.

cosik_ktosik , dziwne jest to, że w ogóle sterownik nie wykrywa, że z przodu mam coś podłączone, mimo tego, że działa. Jak podłączyłem z tyłu, wykryło do razu, tak samo głośniki, ale z przodu nie wykrywa nic.

tak działają sterowniki Realtek HD… mikrofon działa tylko Ty go u siebie nie usłyszysz

nie moge znaleźc tego tematu… ale to wyglądało mniej więcej tak że w którejś wersji sterów Realteka był jakis błąd wlaśnie coś z panelem przednim że nie łączyło czy nie wyświetlało jest nawet na to jakaś poprawka z Mikrosoftu bo to się działo po ściągnięciu jakiejś aktualizacji

Ale jak podłączyłem z tyłu, działało wszystko dobrze.

Ty masz słychawki z jednym wyjściem czy z dwoma ? u mnie są 2 czerwony to mikrofon zielony to słuchawki

Z dwoma, u mnie żółte (?) na słuchawki a różowe na mikrofon.

…masz możliwość sprawdzić czy nie są walnięte ? na innym kompie? albo podpiąć inne /

Na pewno nie są walnięte, jeśli już to coś jest z tym panelem z przodu, bo w głośnikach i z tyłu wszystko podpięte działa, tylko z przodu nie. I tak nawet ze starymi było.

TO może powiem jak to teraz wygląda:

Słuchawki są podłączone z przodu i działają, lecz sterownik nie wykrywa nic podłączonego z przodu, tylko z tyłu głośniki, więc muzyka leci naraz i ze słuchawek i z głośników. Mikrofon podłączony z przodu nie działa, tylko z tyłu działał.


Edit

Zainstalowałem nowszą wersję sterowników i wszystko wróciło do początku, tzn przedni w przednim panelu nic nie działa, a w tylnym wszystko.

Mam to samo.Z przodu są dwa wyjścia usb,i mikrofon oraz słuchawki.Przez jakiś czas słuchawki działały na froncie,teraz tylko z tyłu.Usb nadal działają.Zaglądałem i wszystkie cztery elementy są na jednej płytce drukowanej z jednym dużym złączem(coś a’la dwa usb z płyty razem),do tego jest jedno duże złącze a z tego wyłażą :-o dwa kabelki,jeden usb na płytę drugi to audio.Ponieważ oba usb działają to może front działa tylko to złącze audio na płycie jest uwalone?Nie da się tego źle podłączyć,wszystko dobrze widać.Jak sprawdzić czy złącze audio żyje? :smiley:

Taki problem a takie głupie rozwiązanie… Wystarczyło uruchomić ten sterownik>wejście/wyjście audio>kluczyk taki mały>i teraz wystarczy zaznaczyć pierwszy kwadracik… Teraz działa.