Podłączanie wielu urządzeń usb

Witam.
Do komputera podłączam wiele urządzeń na interfejsie USB 2.0. Nie jestem pewien czy jest to wina liczby podpiętych urządzeń, czy może uszkodzone któreś gniazdo kabel, ale komputer ma problemy z płynnością obsługi peryferiów, tzn. myszka przylagowuje, klawiatura przestaje na chwilę wysyłać sygnał, czy to randomowo odpalają się dźwięki podłączania i odłączania USB.
Z tego co kojarzę 2.0 wysyła sygnał do wszystkich urządzeń, natomiast 3.0 już nie.
Jeśli podłączę urządzenia o interfejsie 2.0 do huba USB 3.0 (podpiętego do gniazda 3.0) to czy efekt będzie taki sam jak przy podpięciu do 2.0, czy może przestaną się “przekrzykiwać”?

Mam hub usb i jest tylko usb 2.0. Zajete mam wszystkie porty. 6 urzadzen. W tym dyski usb i karta tv pendrive myszka karta dzwiekowa. Nie mam zadnych problemow o ile wszytko podpiete przed wlaczeniem windy (7).Laptop tez wiekowy. Wiec o ile masz tyle urzadzen to i u cb powinno byc ok. Pojawiaja sie u mnie problemy jak podczas pracy wypinam/podpinam.
Ps.Daj wiecej info co masz.

To podaj jakiej marki masz zasilacz i o jakiej mocy.
Podaj specyfikację komputera, to zorientujemy się, czy aby wystarcza Ci mocy na obsługę wielu dodatkowych urządzeń.

Wejdż do Menadżera urządzeń.
Rozwiń listę Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.
Na każdej pozycji listy przy pomocy prawokliku w otwieranych popupach wybierz Właściwości
W otwartych oknach wybierz zakładkę Zarządzanie energią i odhacz Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii
Sprawdż to samo we wszystkich urządzeniach typu mysz ,klawiatura.
Potem w Panelu sterowania wybierz Opcje zasilania a następnie zaznacz Wysoka wydajność oraz kliknij na linie tekstu Zmień ustawienia planu
W otwartym oknie kliknij na Zmień zaawansowane ustawienia planu
W kolejnym oknie odszukaj Ustawienia USB i w Ustawienia wstrzymania selektywnego wybierz Wyłączone
Tam zresztą mozesz sporo rzeczy pozmieniać w kierunku zwiększenia wydajności kosztem zużycia energii
Miałem podobny problem i u mnie zadziałało.

A nie będzie to zbyt mały amperaż na wyjściu? USB 2.0 przekazuje tylko 0,5 A prąd, a USB 3.0 - 0,9 A.
Jeśli @ x_Softy_x korzysta z hub’a pasywnego (bez zasilacza), to amperaż jest dzielony na wszystkie porty. Hub aktywny (zasilany z zewnątrz) podaje prąd o maksymalnym natężeniu ma każdy port.

Sprawy mają się następująco:
korzystam z 10 urządzeń na interfejsie 2.0, wszystkie są podłączone do płyty głównej / obudowy / monitora. Aktualnie nie korzystam z hubu, ale mam już kupiony w standardzie 3.0, nie mam do niego zasilacza i nie wiem czy będę go nabywał.
Jestem w trakcie budowy nowego stanowiska które będzie bardziej dostosowane do moich potrzeb (dalej na starych podzespołach). Problemy staram się likwidować w trakcie projektowania / wykonywania poszczególnych komponentów.
Zaraz wprowadzę ustawienia które polecił @anon93248178 , ale wątpię czy uda mi się przetestować czy wszystko będzie grało przed przebudową stanowiska

Zasilacz to XFX, nie pamiętam konkretnie modelu ale ma 650-700W, semimodularny.
Płyta MSI Z77A-G43 z 3470 w sockecie, 1050Ti z zasilaniem przez PCI-E.
Prądu starcza, powinienem chyba zastosować słabszy zasilacz do tego setupu, w okolicach 550W

Liczy się sprawność zasilacza. Może okazać się, że sprawność markowego zasilacza 550W o sprawności 85, będzie miał więcej mocy w zapasie, niż zasilacz bez sprawności plus 650/700W.
To ma się tak - starszemu zasilaczowi trzeba liczyć wydajność 50 - 65%, czyli jakie 350W do 380W. (Choroba starcza, gdy starcza… żart :wink: )
Zaś zasilacz o sprawności plus 85 daje w zasilaczu 550W - aż 460W wydajności i może się okazać, że z powodzeniem obsłuży jeszcze więcej podpiętych urządzeń.

zasilacz ma o ile się nie mylę 3 lata, sprawność też zależy od obciążenia właśnie, jestem tego świadomy, pomijając wszystko nie ma mowy o niedoborze energii

Masz problem. Jakiś. Nie wiadomo czy systemowy czy sprzętowy.
Zanim zaczniesz słuchać porad o sprzęcie (zasilacz itd) to ściągnij, wypal LiveCd jakiegoś linuxa (Ubuntu ?)

  1. Uruchom i obserwuj.
  2. Jeśli twój problem jest po dłuższym, czasowym teście ( ty wiesz po jakim czasie coś się dzieje, więc przemnóż to przez co najmniej dwa, im dłużej tym lepiej ) jest identyczny, to problem jest sprzętowy.
  3. Jeśli jest OK to problem dotyczy twojego systemu.