Podłączanie wieży do komputera

To mój pierwszy post więc witam wszystkich. Mój problem polega na tym że chcę podłączyć wieże do komputera,zamówiłem już kabel na allegro ale w instalacji w moim domu nie ma uziemienia. Czy jak podłącze wieże do komputera to nie będą mi szumieć głośniki? Gdzieś czytałem że bez uziemienia szumią. Jeżeli tak to co z tym zrobić? Zakładanie uziemienia nie wchodzi w grę ponieważ nikomu to jak na razie nie przeszkadzało. Aha jeszcze jedno wieża ma wtyczkę zwykłą bez uziemienia. Dokładnie jest to model Philips FWM35.

Nie przejmuj sie tym nadmiernie :slight_smile:

Ja mam komputer, głośniki, drukarke, monitor podłączone do gniazdka bez uziemienia i działa OK.

Ja też tak mam ale się naczytałem że będzie szumieć jak się podłączy pisali tam o jakimś cudowaniu z kaloryferem ale to chyba nie jest dobry pomysł

Ja korzystam z takiego rozwiązania już parę lat, tzn zamiast komputerowych głośników mam wieżę podłączoną do komputera … Wystarczyło kupić w zwykłym sklepie elektronicznym kabel , z jednej strony z chinc a z drugiej jack … jack podlaczasz pod karte muzyczną a chinc pod wierze , w wieży wlaczasz aux i masz dzwięk z pc … nie spotkałem sie z zadnym uziemieniem , i nie ma zadnych szumów .

Mowa o takim rozwiązaniu jak tutaj : http://www.allegro.pl/item379641712_kab … iezy_.html

Kabelek taki sam zamówiłem. A z tym uziemieniem to mnie trochę uspokoiłeś. Ja mam głośniki komputerowe 2.1 creative ale wydaje mi sie że wieża bedzie lepsza. A jak będzie działać 2.1 z wieżą razem?

Napewno bedzie lepsza , a wrazenia z filmow czy gier typu nfs , ryk silnika ymm + muzyka miodzio :slight_smile: … obecnie mam podlaczona sama wieże , ale swojego czasu mialem tak jak mowisz … gloś. komp. plus wieże , kozystalem wtedy z takiej przejsciowki … http://www.allegro.pl/item375120662_roz … _jack.html , podlaczasz pod karte , a z drugiej strony i wieze i jacka od glosnikow lub sluchawki , bardzo przydatne rozwiazanie … i glosniki i wieza moze wtedy byc wlaczona nawet razem , chodz balem sie na poczatku ze karta tego nie uciagnie … ale nic sie nei stalo , takze polecam .

Ja mam na karcie 6 wyjść na jacki i do którego bym nie podłączył głośników to działają więc przejściówka chyba nie bedzie potrzebna

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 11:50 został dopisany post przez trol817

No i podłączyłem wieże i jak wyłącze kompa to głośniki buczą

Ja mam też wieżę przy komputerze. żadnych szumów nie ma tylko przy jakiś głośnych dźwiekach czasami wieża wysiada i trzeba ją zresetowac i jest w porzo. Ale tym się nie przejmuj bo ja poprostu używam złego kabla do tego a nie chce mi sie kupić nowego.

Ja mam swoją podłączoną do komputera od tak dawna, że nawet nie pamiętam od kiedy i wszystko, absolutnie wszystko z nią ok.