Podłączanie Windows 7 do Windows Server 2008 w VirtualBox

Witam,

 

mam w virtualboxie 2 maszyny - Windows 7 i Windows Server 2008. I teraz wykonuję następującą rzecz (nie wiem czy robię to dobrze): w ustawieniach maszyny z Win7 przydzielam jedną kartę sieciową jako Internal Network. Na Windows Server karty sieciowe to: karta 1(NAT albo bridged - tu się zastanawiam, niżej napiszę dlaczego) oraz druga karta Internal Network . Chcę aby Windows Server przekazywał internet Internalem do Win7.

Tutaj umieszczam screen-a z ustawieniami IP.

http://zapodaj.net/c3f783b6d7404.jpg.html

 

Karty NAT nie adresowałem.

Co do bridge i NAT, to z tego co pamiętam w szkole obie dawały internet do maszyny wirtualnej, a u mnie w domu tylko NAT działa.

Na Win 7 internetu nie mam, ale mogę pingować Internala Windowsa Server.

Kolejne pytanie to taka ciekawostka: W systemie rzeczywistym wyłączyłem kartę sieciową VirtualBox Host-Only Network, a i tak Na Win Server internet przen NAT-a jest.

Wszystkie karty w Virtualbox mają ustawione Promiscuous Mode: Allow All.

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

 

EDIT: Dodam jeszcze, że na serwerze zainstalowałem role DNS i DHCP, ale w ogóle ich nie tykałem (nie konfigurowałem).

Poza czernią nic nie widać na tym zrzucie. Co do problemu. Windows Server i host gospodarz musi znać trasy do sieci i musi być włączony routing. Przy Host-Only hyperwizor przypisuje tylko adresy IP bez adresów bramy, te trzeba podać ręcznie (przynajmniej tak jest pod Linuksem), bez tego pakiety nie wyjdą poza sieć internal. Jeśli masz router (sprzętowy, który łączy Cię z internetem) on też musi znać trasy do sieci internal (trzeba dodać na routerze trasy statyczne lub dynamiczne, jeśli oferuje taką opcję). Ewentualnie Windows Server może NATować ruch sieciowy, więc dodawanie tras odpada.