Podłączanie

Mam dwa dyski i dwie nagrywarki. Jak to podłączyć. Ja podłączyłem w taki sposób.

Primary Master - 40 GB (Windows) koniec taśmy

Primary Slave - DVD-RAM środek taśmy

Secondary Master - 80 GB środek taśmy (taśma nie sięgnie na odwrót)

Secondary Slave - CD-RW koniec taśmy

I teraz zaczyna się problem. Gdy mam podłączony dysk 80 GB i CD-RW czasami (prawie zawsze) nie chce wykryć dysku natomiast CD-RW zawsze wykrywa ale gdy odłącze CD-RW dysk już normalnie działa. Zworki są dobrze ustawione HDD Master a CD-RW Slave. Tylko jedno mnie niepokoi bo na dysku pisze Master(1 drive). Czy to od tego, czy może chodzi tez o taśmy tj. podłączyć do końca taśmy. Czy też może będzie wszystko w porządku gdy podłącze HDD2 jako Secondary Slave a CD-RW Secondary Master.

Dyski na jednej taśmie, napędy optyczne na drugiej.

Master podpięty do końca taśmy, slave do środka.

Dyski oczywiście na primary.

Zależy czy częsciej kopiuje płyty czy pliki z dysku na dysk.

Spróbuj podłaczyć na odwrót. Możesz wykręcić napędpy i podłaczyć z boku.

Mam taki problem że jak podłącze do kompa stary dysk a później go odłącze to nie włącza mi sie komputer do piero jak odłacze od niego wszystkie kabelki poczekam z 5 minut wtedy działa ale na poczatku sie pojawia sie jakiś komunikat (czerwonymi literkami) i musze costam nacisnąć i zapisaći wtedy już działa :wink:

Moze to byćod tego że dysk(master) mam podpięty do środka tej taśmy a jak podłączam ten stary to do końca taśmy ?

chrustek może podasz więcej informacji? Jaki komunikat w którym miejscu, jakie dyski, jaka płya główna.

Na początku jak sie komp włącza, jest tak na dole napis nie wiem co tam pisze, nastepnym razem przepisze i napisze na forum. Płyta główna mint ;/

A ten dysk ma co mam przykręcony do kompa to ma być podłączony w środku taśmy czy na końcu?

Najlepiej na końcu na Master.

To moze być od tego ? Później wypróbuje. czy to od czegoś innego?

Raczje nie.

Od czego innego? A podałeś o co prosiłem?

Płyta :Mint

Dysk Master : WD 80 GB a dalej nie wiem nówka wczoraj kupiona

Dysk Slave : IBM Deskstar 40 GB z 2001r

Na tym starym dysku mam jakieś bad sektory jak moge je zregenerować?

Model i rewizja.

sprawny?

Master podłącz pod koniec taśmy, slave do środka. Zmień taśmę.

Właśnie to zrobiłem i jest wszystko lux. Dzięki. A co z tym starym dyskiem? Jak go zregenerować?

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN