Podłaczenie 2 kart graficznych

Witam mam pytanie jaki ma wpływ na gry podłączenie dwóch takich samych kart graficznych do płyty głównej Gigabyte A55-DS3P czy mogą to być różne karty graficzne? jak to połączyć z jednym monitorem?

Obecna karta graficzna to http://zapodaj.net/e4198616a5b19.png.html procesor AMD Athlon II X4 641 Quad-Core,pamięć ram kingston 2x4 GB 1333Mhz DDR3, zasilacz OCZ-CXS500W

Pozdrawiam.

Połączenie dwóch kart graficznych w SLI (nvidia) to 30-40% więcej “mocy”. Twoja karta nie obsługuje SLI. Muszą być takie same karty, chyba że coś się zmieniło.

SLI z takich słabych kart praktycznie nic Ci nie da, lepiej sprzedać tą kartę i kupić jedną mocniejszą.

ok rozumiem a jaka polecacie kartę pod moje flaki :wink: byle nie z tej górnej półki :slight_smile:

Myślę, że rozsądnym wyborem będzie HD7770 od Gigabyte, lepszej karty nie ma sensu do tego procka pakować.

ale chyba moja płyta główna nie ma PCI express x16 3.0 tylko 2.0 x16? i jak się podłącza taka kartę bo chyba ma ona dodatkowe zasilanie?

Nic to nie zmienia, bo PCI-E jest kompatybilne wstecz, a spadku wydajności między 3.0 a 2.0 praktycznie nie ma.

bardziej myślałem nad taka http://waspit24.pl/podzespoly-pc,k200/karty-graficzne,l349/xfx-radeon-hd6770-1gb-ddr5-128bit-2xdvi-hdmi-box,p33966.html

Lepiej dopłać te kilka złotych do HD7770 - jest wydajniejsza, ma mniejszy pobór prądu i lepiej sprawuje się w grach.

Podobno wersja Dfv 0.1 tej karty wywala BSOD oraz “sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność” karta się przegrzewa wyszła druga wersja rev.2.0 z obniżonym taktowaniem trochę bez sensu :P. Qba ta karta ma dodatkowe zasilanie jak się ja podłącza? trzeba dokupić chyba jakąś przejściówkę? czy z zasilacza jest jakiś kabelek który się wpina w kartę? i jakich użyć sterowników najlepiej? dołączonych na płycie? czy ściągać ze strony producenta?

Do karty trzeba podłączyć wtyczkę 6-pin. Jeżeli Twój zasilacz nie ma takiej (większość nowszych modeli powinna taką mieć), to trzeba kupić przejściówkę 2 molex -> 6-pin.

Sterowniki najlepiej ściągnąć ze strony AMD, te dołączone na płycie zwykle są starsze.

Jeśli chodzi o wersje karty to szukaj rev 2.0 (1 nie powinna być już sprzedawana).

Twój zasilacz ma potrzebne złącza (nawet więcej niż potrzebujesz)

Taki kabelek http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/pcie6index.jpg podłączasz w do takiego złącza http://www.guru3d.com/miraserver/images/2010/gbt-5870-soc/IMG_1176.jpg

ok dzięki wszystkim za info mam taką wtyczkę w zasilaczu nawet jest napisane PCI E

Pozdrawiam.