Podlączenie 2 kompów pod jednego dostawce neta

witam

mój kumpel ma neta 1mega. zgadaliśmy sie ze ja sie podlącze pod jego kompa i będziemy płacić rachunki po połowie.

pytanie1: jakim kablem i do jakiego gniazda w jego kompie mam się podłączyć?

pytanie2: czy jego prędkość 1mega będzie podzielona na nas 2 czy każdy z nas będzie mail po 1mega?

help

ad 1 - najprościej i najtaniej będzie użyć dwóch kart sieciowy połączonych scrossowaną skrętką… (kablem sieciowym). W tym jednak przypadku Twój znajomy musi mieć załączonego kompa jeżeli ty chcesz korzystać z netu u siebie… on działa poprostu jak serwer

ad 2 - co do prędkości to macie 1 mega, ale to nie jest tak że macie to na pół podzielone… tzn. nie jest tak standardowo… prosto mówiąc każdy komp będzię ciągnął tyle, ile akurat jest możliwe:P

Możliwości masz dwie:

  1. Zakup switcha i podpięcie się przez niego.

zalety: możecie korzystać z neta niezależnie od siebie

wady:koszt switcha (40-50zł)

  1. Podpięcie Twojego komputera do komputera kolegi bezpośrednio za pomocą kabla UTP (Twój kolega musi mieć dodatkową karte sieciową)

zalety: niski koszt

wady: możesz korzystać z netu tylko gdy jego komputer jest włączony

Jeżeli chodzi o prędkość to będzie się ona w obydwu przypadkach dzieliła na dwa komputery, przy czym jeżeli jeden nie będzie korzystał z internetu drugi będzie miał maksymalną prędkość.

CHOK ale ty bzdury gadasz. Swith nic tu nie pomoże.

kristoffhelp

Primo Jakiego masz dostawcę internetu

NP. Neozdrada, Netiapatia, Radiówka, czy sieć osiedlową.

W każdym z 3 pierwszysch przypadków musisz mieć ROUTER

W sklepie tam gdzie będziesz kupował powiedz sprzedawcy co chesz zrobic i powiedz jakie masz łącze.

jeśli chodzi o sieci osiedlowe to zalezy jesli siec sie opiera juz na routerze to może być tylko switch ale watpie w to Admin sieci musial by byc idiota bo wtedy kazdy mógl by sie podłączyć na lewo.

napisz do mnie na 1985553 To pogadamy kąkretnie.

Najpierw pomyśl później napisz.

Sam mam podzielony net właśnie za pomocą switcha przy sieci osiedlowej, i jest to dobre rozwiązanie :stuck_out_tongue:

Owszem przy podziale na przykład neostrady niewiele on pomoże, ale kristoffhelp nie napisał o jakie łącze chodzi, więc nie możesz wyeliminować takiego rozwiązania :stuck_out_tongue: