Podlączenie 2 kompów pod jednego dostawce neta

(kristoff08) #1

witam

mój kumpel ma neta 1mega. zgadaliśmy sie ze ja sie podlącze pod jego kompa i będziemy płacić rachunki po połowie.

pytanie1: jakim kablem i do jakiego gniazda w jego kompie mam się podłączyć?

pytanie2: czy jego prędkość 1mega będzie podzielona na nas 2 czy każdy z nas będzie mail po 1mega?

help

(Sidhmor) #2

ad 1 - najprościej i najtaniej będzie użyć dwóch kart sieciowy połączonych scrossowaną skrętką... (kablem sieciowym). W tym jednak przypadku Twój znajomy musi mieć załączonego kompa jeżeli ty chcesz korzystać z netu u siebie... on działa poprostu jak serwer

ad 2 - co do prędkości to macie 1 mega, ale to nie jest tak że macie to na pół podzielone... tzn. nie jest tak standardowo... prosto mówiąc każdy komp będzię ciągnął tyle, ile akurat jest możliwe:P

(Chok) #3

Możliwości masz dwie:

1. Zakup switcha i podpięcie się przez niego.

zalety: możecie korzystać z neta niezależnie od siebie

wady:koszt switcha (40-50zł)

1. Podpięcie Twojego komputera do komputera kolegi bezpośrednio za pomocą kabla UTP (Twój kolega musi mieć dodatkową karte sieciową)

zalety: niski koszt

wady: możesz korzystać z netu tylko gdy jego komputer jest włączony

Jeżeli chodzi o prędkość to będzie się ona w obydwu przypadkach dzieliła na dwa komputery, przy czym jeżeli jeden nie będzie korzystał z internetu drugi będzie miał maksymalną prędkość.

(Wojtek) #4

CHOK ale ty bzdury gadasz. Swith nic tu nie pomoże.

kristoffhelp

Primo Jakiego masz dostawcę internetu

NP. Neozdrada, Netiapatia, Radiówka, czy sieć osiedlową.

W każdym z 3 pierwszysch przypadków musisz mieć ROUTER

W sklepie tam gdzie będziesz kupował powiedz sprzedawcy co chesz zrobic i powiedz jakie masz łącze.

jeśli chodzi o sieci osiedlowe to zalezy jesli siec sie opiera juz na routerze to może być tylko switch ale watpie w to Admin sieci musial by byc idiota bo wtedy kazdy mógl by sie podłączyć na lewo.

napisz do mnie na 1985553 To pogadamy kąkretnie.

(Chok) #5

Najpierw pomyśl później napisz.

Sam mam podzielony net właśnie za pomocą switcha przy sieci osiedlowej, i jest to dobre rozwiązanie :stuck_out_tongue:

Owszem przy podziale na przykład neostrady niewiele on pomoże, ale kristoffhelp nie napisał o jakie łącze chodzi, więc nie możesz wyeliminować takiego rozwiązania :stuck_out_tongue: