Podłączenie 2 routerów

Cześć,
Próbuję podłączyć 2 routery ze sobą żeby zwiększyć dostęp do internetu w moim domu. Mam na myśli dodatkową sieć której wan jest podłączony bezprzewodowo do głównego routera. Mam radiówkę i mój główny router jest podłączony w trybie bridge do anteny do której nie mam dostępu. Moje pytanie jest następujące dlaczego ten router dodatkowy nie widzi mojego głównego routera? Jakie ustawienie muszę zmienic lub co zrobic krok po kroku aby to ustawić? Wujek google nie pomógł heeelp :frowning:
Próba użycia opcji WDS zawodzi bo routrr dodatkowy nie wykrywa głównego

Ale router główny ma mieć WDS. Napisz jakie masz routery bo nie mamy szklanej kuli. Tak się nie robi dodatkowej sieci tylko wzmacnia sygnał. Drugi musisz ustawić jako wzmacniacz.

To są 2 routery netis, dokładnie modele WF2419E (dodatkowy) i WF2419I (główny). Tylko próbowałem funkcji WDS. Człowieku ja średnio wiem co robię. Jeśli masz jakąś radę jak to połączyć aby wyszły mi 2 działające sieci wifi to będę wdzięczny :stuck_out_tongue:

Jeżeli chcesz dwie działające sieci WiFi (z jednego WiFi1 z drugiego WiFi2) to połącz te routery po LAN, będa 2 loginy. W innym przypadku możesz tylko wzmocnić sygnał - będzie jeden login do obu routerow. Nie można przesłać WAN między routerami po WiFi i stworzyć dwie ścieci WiFi.

Dobra ale problem jest że nie mam kabla łączącego router1 z routerem2, gdybym miał to zrobione kabelkiem prawdopodobnie nie byłoby tematu. Jak zrobić to bezprzewodowo? Tak żebym router2 mógł postawić w pewnej odległości bez kabli internetowych i żeby miał osobną sieć wifi z dostępem do internetu.

Nie da się. Możesz jedynie użyć czegoś takiego https://www.youtube.com/watch?v=lN8_sKTvlSI

Jak próbowałeś WDS to ustawiłeś “na sztywno” kanał WiFi na obu routerach na jednakowy? (szerokość kanału czasami też trzeba na 20 ustawić)
To jeden z wymogów, aby WDS w ogóle działało.
Zmień też bramę domyślną na drugim routerze, aby miały inne adresy prywatne. (np. router 1: 192.168.1.1 ||| router 2: 192.168.1.2)

Niestety jeżeli modele routerów są różne to może działać, ale nie musi - akurat standaryzacja tej funkcji kuleje u wielu producentów.

Tutaj masz mniej więcej opisane jak WDS skonfigurować w Netisie:
http://www.netis-systems.com/Suppory/faq_detail/id/19.html

Jeżeli nie zadziała opcja “Automatic” to spróbuj ręcznie podać nazwę sieci Wi-Fi (SSID) z pierwszego routera, pozostałe parametry też ustaw zgodne z ustawieniami z pierwszego routera.
Jak się połączy to wyłącz też DHCP na drugim routerze.

Ale ty mu mówisz o wzmacniaczu o on chce dwie odrębne sieci z dwoma loginami.

Z WDS masz sieć z osobnymi SSID. Sam mam tak zrobione, ale będę zmieniał na MESH, bo jest to dużo wygodniejsze.

Trzeba połączyć ze sobą routery przewodem. Można podłączyć drugi router do gniazda WAN, wtedy będą dwie odrębne sieci, lub wyłączyć w drugim routerze serwer DHCP, ustawić na sztywno adres IP z puli pierwszego routera, i kabel wpiąć w gniazdo LAN. Przy takiej konfiguracji, dobrze będzie ustawić zakres adresów jaki przydziela serwer DHCP, tak, żeby pomijać ten ustawiony na sztywno, w drugim routerze. Czyli np. adres 2 routera 10-0-0-10 serwer DHCP 0d 10-0-0-11 do 10-0-0-50.

Jeśli niema możliwości puszczenia przewodu, można użyć POWER LINE. Puszczamy wtedy sygnał po prądzie. Działa w obrębie licznika i tej samej fazy. Jednak wolniej niż po kablu i jest to dodatkowy koszt.

Ewentualnie, są routery, jak np. Mikrotik, które umożliwiają niemal dowolną konfiguracje zasobów i wtedy gdy mamy kilka nadajników WIFI w sprzęcie, można jedne z nich użyć do połączenia z pierwszym routerem.