Podłączenie 5.1

Jakaś szansa jest, ale ja bym nie wydał 200 zł żeby to sprawdzić.

Przemilczę to :wink:

Jeśli chce mieć więcej niż stereo to musi wydać kasę.
Kupić sprawdzić i odesłać, jeśli będzie lipa.
Wszystko na temat.
Albo podłączyć wzmacniacz pod wyjście słuchawkowe i się cieszyć z stereo.
Napisał o połączeniu 5.1 więc dostał odpowiedź a sam oceni, czy warto.

Dodałem jeszcze jedno zdjęcie z wejściami z boku tv

Nic to zdjęcie nie zmienia. Telewizor ma tylko wyjścia stereo, czyli dwa kanały (lewy i prawy) i tyle głośników możesz do niego podłączyć.

Istnieje jakaś niezerowa szansa, że wyjście cyfrowe przepuszcza sygnał jaki dostanie i podłączając tam DAC podobny do takiego jaki podpowiedzieli koledzy będziesz w stanie uruchomić zestaw większej ilości głośników, ale to rozwiązanie moim zdaniem nie ma sensu, ponieważ nie znam telewizji, która nadawałaby dźwięk w innym systemie niż stereo, a jeśli nadaje, to dalej nie ma pewności czy telewizor to obsługuje.

Jeśli natomiast chcesz oglądać inne źródło sygnału niż telewizję naziemną, to lepiej podłączyć głośniki do tego odtwarzacza blueray, konsoli, streamera, czy co tam podłączasz z dźwiękiem przestrzennym.

Możesz też zmostkować tak jak pisałem 2x lewe ze sobą i tak samo z prawymi, bo w sub jest aktywy i postawić jeden głośnik na drugim, żeby było głośniejsze stereo :wink: Budowanie układu sumującego kanały z filtrem dolnoprzepustowym dla suba nie ma sensu.

Ogólnie podłączanie głośników komputerowych do telewizora nie ma sensu, bo o ile na biurku mogły ci się wydawać wystarczające, to grając poza bliskim polem i pewnie w większym pomieszczeniu, już tak kolorowo nie będzie.

Ale przecież sygnał idzie po HDMI, więc jaki problem nabyć dekoder z HDMI. Niektóre naziemne są nadawane w 5.1, np. TVN.