Podłączenie 8600GT Palit do TV - Padła mi już 2-ga sztuka

Chciałbym sie was spytać, czy takie podłączenie TV do kompa będzie prawidłowe.

W odbiorniku mam żółte złącze RCA

Kabel również RCA 5 M

A z racji tego, że w TV-Oucie karty mam złącze S-video, planuję zastosować taką przejściówkę, którą dostałem w komplecie z kartą graficzną:

http://www.allegro.pl/item306983979__ka … html#photo

Zastanawiam sie, czy wykorzystanie tylko zółtej wtyczki da mi kolorowy obraz, i czy to w ogóle będzie działać?? bo w końcu mam tam jeszcze 4 kable.

Karta to Palit GF 8600GT

tak ten żółty powinien wystarczyć do oglądania w kolorze ale jakość będzie kiepska lepsza była by przejściówka S-video —> Euro ale ona nie zawsze działa niestety

Dobra rada nie podłączaj to tv bo spalisz kare patia,gdyż kupie ludzi sie spaliły po podłączeniu do tv

Cóż, podłączyłem i zero reakcji, gdy włączyłem opcję klon w sterowniku – ujrzałem czarny ekran na monitorze, na TV też nic nie ruszyło. Zrobiłem reset i obraz miałem tylko do momentu przed ekranem zapraszamy. Musiałem wejsć w tryb awaryjny i przywrócić system. Jeszcze jej nie spaliłem , jak coś siądzie to na gwaranje pojdzie i wymienią na nową.

a nie mówiłem wszystkie mają ten błąd

Wszystkie 8800GT/8600GT czy to błąd firmy(Palita)?

Podobno nie tylko 8600GT od Palita mają ten błąd, w jednej działa w drugiej nie, loteria.

Sonic+ nie ma tego błędu (nowszy układ).

Nie będzie dalej działać, na serwis.

heh, a wiec jednak, karta na serwis, w kazdej grze 3 d pojawiły sie artefakty i nic nie pomogło, włącznie z reinstallem sterowników. Wczęsniej takich problemów nie było, a pojawiły sie zaraz po podłączeniu kabla.

Warto dodać, że już raz miałem wymienianą kartę na nową, podczas gdy padła mi całkowicie, kiedy mój brat bawił sie w tv-outa innym kabelkiem lecz jeszcze wtedy go o to nie podejrzewałem.

Cóż, w sumie dobry sposób na wymianę karty przed upływem gwarancji, no ale to nie o to chodzi, ja chce mieć obraz na telewizorze !!

Dodam, że teraz komputer działa pod kartą zintegrowaną, a Palit siedzi w pudełku i jutro idziemy do serwisu.

Co radzicie? Może jak dostane nówkę- to sprzedać ja w cholerę i dokładając kasę kupić coś nowszego? Bo trzecia karta którą zapewne dostanę i tak będzie miała schrzaniony TV-Out.

Chyba za 3 serwisowaniem można brać kasę za kartę, albo niech w serwisie przy Tobie odpalą obraz na TV-oucie. Brał bym kasę, jak za 4 dają kasę to sprzedać i kupić np Radeona HD 3850 czy 8800GS.

No w końcu mogę się powołać na niezgoność towaru z umową, powiem im kuźwa ja chce TV-Outa i już.

Jak myślicie dostane tyle ile zapłaciłem, cz tyle ile obecnie jest warta?

Powinieneś dostać tyle ile płaciłeś, nawet ten co ostatnio uczył laptopa pływać musi oddać tyle ile kosztował sprzęt w momencie kupna, lub pokryć koszty serwisu :wink:

Podczas serwisowania nawet nie traci się gwar, powinni wystawiać nowy papier z nową datą końca gwar.

dobra, to taką drogą pójdę, na szczęście mam tą zintegrowaną, to jakoś się przemęczę przez te okresy serwisowania, kaske wezmę i podziękuje firmie Palit :confused: No chyba, że w którejś z kolei TV-out zacznie działać.

To raczej trzeba by podziękować korporacji nVidia za układ 8600GT, nie tylko w tej firmie są takie problemy, lub może podziękować innej firmie, karty mógł produkować np Foxconn, lub ktoś inny Tajwanu.

masz na pewno rację.

Jak sądzicie, czy Galaxy GF 8600 GE PCI-E 512 MB ma normalny Tv-out? bo taka karte chce wsadzic do składanego zestawu dla brata, a on też bedzie oglądał dużo filmów na TV i stąd mam trochę obaw, żeby znowu tyle cyrków nie było.

To samo co w Palicie, koledze ten Galaxy padł po podłączeniu do TV.

W cenie tego Galaxy można kupić GeForce 8800GS który jest wydajniejszy.

no dobra, rzeczywiscie jest droższa tylko o 140 zł co mu wilekiej róznicy nie zrobi.

Która bedzie najlepsza?

http://www.znak.pl/index.php?search=880 … ubcat=3199

Co do błędu że przy podłączeniu do TV karta się pali to jest wina nvidii a nie palita czy kogoś innego, cała seria 8600GT,GTS nie ważne sonic czy nie (mają tylko zwiększone zegary nic poza tym) jest narażona na spalenie po podłączeniu do TV

A tak po za tym w znaku mają drogie karty graficzne, co do grafiki to bierz 8800GS i będzie git

Bezsensowne ceny tego 8800GS. Za niewiele ponad 700 zł. można już mieć 8800GT 512MB (np. od Galaxy). Natomiast do 600 zł. wziąłbym Radka 3850 512MB od Gigabyte -->> KLIK

:x

http://www.allegro.pl/item309673309_gai … dvi_h.html

karta wydajniejsza od hd850, jest na poziomie podobnym do hd3870 a po OC go przegania…

i cena ile niższa…