Podłączenie amplitunera do sieci domowej - dobór routera


(towerone) #1

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze routera.

Obecnie w mieszkaniu mam router TL-WR740N, który współpracuje z modemem kablowym od  Vectry. Niedawno trafił w moje ręce amplituner sieciowy jednak bez obsługi WiFi więc żeby podłączyć go do mojej domowej sieci muszę użyć przewodu i tu pojawia się problem. Router jest w innym pomieszczeniu niż amplituner i nie bardzo mam jak doprowadzić przewód sieciowy od routera do amplitunera. Wyczytałem, że przewód można zastąpić drugim routerem pracującym w trybie BRIDGE. Jestem teraz na etapie szukania takiego właśnie routera, ale mam wątpliwości który router taką funkcję obsługuje i czy to na pewno zadziała tak jakbym tego chciał.

Czy np. taki Netis WF2411i pozwoli mi na podłączenie amplitunera do mojej sieci? Na stronie producenta jest wypisany szereg trybów jakie on obsługuje (AP, WDS, AP+WDS, Repeater, Client, Multiple AP), ale nic nie ma o trybie Bridge. Czy może któryś z tych trybów podanych przez producenta to inna nazwa trybu Bridge? W jednym ze sklepów internetowych jest podane, że obsługuje on taki tryb.

Mam też wątpliwości czy jak już podłącze nowy router do amplitunera to czy ten router będzie pracował w tej samej sieci co główny router?  Czy on stworzy osobną sieć? Pytam bo czytając różne opisy konfiguracji połączenia w trybie Bridge podana była informacja, ze drugi router może mieć inną nazwę sieci SSID co budzi moje wątpliwości, bo moim celem jest aby wszystkie moje urządzenia pracowały w jednej sieci. Tak żeby działo mi przez DLNA strumieniowanie audio z telefonu czy komputera na amplituner.

Czy możecie mi coś doradzić? Czy wyżej wymieniony router spełni moja wymagania? Jeśli nie to jaki inne urządzenie byłoby dobre?

 


(Fizyda) #2

Zamiast kupować drugi router kupiłbym do tego access pointa. Zrobi to samo co router w trybie bridge, ale wyjdzie taniej. Chociaż to też zależy za ile szukasz routera, jeśli do 200zł to może taniej nie wyjdzie ale będzie to urządzenie jakościowo lepsze niż taki tani router.


(towerone) #3

Szukam czegoś tańszego dlatego pomyślałem o jakimś tanim routerze. 200zł to stanowczo za dużo.

 


(mr-owl) #4

Zawsze można posiłkować się PowerLine np http://allegro.pl/tp-link-tl-pa2010-powerline-multiroom-200mbps-2szt-i6185277954.html i dodatkowo mniej niż 200 zł.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl


(towerone) #5

Jest to jakieś rozwiązanie, ale mnie ciągle chodzi po głowie drugi router.

Teraz wpadłem na coś takiego http://www.tp-link.com.pl/article/?id=395   wynika z tego że wystarczy mi zwykły router obsługujący tryb Client.

Kupię jakiś najtańszy obsługujący ten tryb i protestuję. 


(mr-owl) #6

Na 100% router nie jest Ci potrzebny co najwyżej jakiś Access Point z funkcją bridge (np http://allegro.pl/tp-link-tl-wa701nd-access-point-wifi-poe-repeater-i6061301696.html) cena już poniżej 100.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl


(towerone) #7

Ok, przekonałeś mnie :slight_smile:

Kupię urządzenie typu Access Point.

Dzięki za pomoc.