Podłączenie anteny cyfrowej do tv z hdmi


(massaro76) #1

Witam i przepraszam jeśli temat nie w dziale.Przymierzam sie do zakupu cyfrowej anteny do odbioru dvb-t.Posiadam telewizor z wejściem HDMI.Wiem że będę mieć programy w wersji HD np jedynka i dwójka i dlatego chciałbym się zapytać czy da się coś zrobić,bo kabel antenowy ma zwykłą wtyczkę " F " a chciałbym podepnąć pod HDMI.Czy są jakieś przejściówki z jednej strony hdmi a z drugiej zwykła wtyczka?Może coś trzeba dokupić,np konwerter?


(Bowjan) #2

Nie ma czegoś takiego jak antena cyfrowa do dvb-t.


(xyzzyx) #3

Kolego-antenę podłączasz do wejścia antenowego. Natomiast “po” HDMI podłącza się urządzenia współpracujące z TV, n.p.  odtwarzacz DVD, tuner telewizji kablowej  i.t.p.  Jeżeli kabel antenowy posiadasz zakończony złączem “F”,(to najsolidniejsze złącze) dokup takie przejście:  http://merlin.pl/Adapter-Hama-Gniazdo-F-Wtyk-Antenowy_Hama/browse/product/208,1084875.html?gclid=CKmi4eeivb0CFW7MtAodzxcAQg     Pytaj o adapter z F na wtyk antenowy męski.    Tu zobacz jak wygląda złącze typu “F” żeby nie było pomyłki:    http://www.dipol.com.pl/jak_dobrac_wlasciwy_typ_zlacza_f_bib57.htm


(Cedar) #4

Tym “konwerterem” który szukasz jest telewizor, tuner i inne urządzenie umożliwiające odbiór sygnału TV (w tym przypadku DVB-T)

Nie daj się naciągaczom, którzy sprzedają /"super-hiper/ “anteny cyfrowe” bo takie coś nie istnieje. Antena nie jest wybredna i odbiera każdy rodzaj sygnału bez rozróżnienia czy jest to sygnał analogowy czy cyfrowy.

PS. “Podepnąć”? Chyba “podpiąć”?