Podłączenie audio do płyty głownej - PYTANIE

Przepraszam jeśli zły dział ale jest to mój pierwszy post tutaj a chciałem wybrać jak najbardziej odpowiedni.

 

Zamierzam kupić płytę główną Asrock h81m-HDS - asrock.com/mb/Intel/H81M-HDS/index.pl.asp

 

Posiadam obudowę nieco starszą ale posiada wszystkie odpowiednie kable przedniego panelu (USB,reset itd) i tutaj moje pytanie, otóż ta płyta główna posiada wejście HD AUDIO a kabel z mojej obudowy to zwykle audio (reszta USB itd się zgadza) i czy zwykle AUDIO można podpiąć do HD AUDIO (modelu obudowy nie znam ale kiedyś używałem w niej tej płyty) :http://www.asrock.com/mb/ATI/775Twins-HDTV/

 

Proszę o odpowiedź :slight_smile:

 

Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz wyciągnąć sygnały audio na panel przedni obudowy .Na zdjęciu nowej płyty są te sygnały do wyciągnięcia .Proponuję ściągnąć pdf-a z instrukcja co i jak podpiąć

instrukcje pobrałem, przejrzałem, ale sęk w tym czy można zwykle wejście AUDIO podpiąć pod HD AUDIO na płycie bo jak podpiąć to wiem :slight_smile:

Sądząc po opisie w manualu, to front audio przez Asroka jest awansowane do HD audio:

Czyli mając kabel w obudowie zwykłego audio bez HD to nie będzie pasować, czy będzie ale z problemami itd?

 

A jak nie podłącze audio przedniego panelu to wejście na słuchawki i mikrofon nie będą działać, ale czy wejścia audio w PŁYCIE GŁÓWNEJ będą działać normalnie i będę mógł tam podłączać słuchawki , mikrofon?

Nie będzie problemem, o żadne kable HD sie nie martw.