Podłączenie cyfrowej TV do kompa przez HDMI


(slawex1983) #1

Witam

Czy jest możliwość podłączenia tunera cyforwej tv (polsat, enka) do komputera poprzez HDMI, tak aby uzyskać pełną jakość dźwięku i obrazu? Zgaduje, że złącze HDMI karty graficznej się do tego nie nada i musiałbym kupić jakąś kartę rozszerzeń.


(Jjoasz) #2

http://allegro.pl/hybrid-lv3h-cyfr-anal ... 28927.html podlaczasz po s-video (lub przejsciowce odpowiedniej z wyjscia tunera) lub bezposrednio pod antene, jesli pokombinujesz...


(slawex1983) #3

Jeśli podłącze przez s-video lub inne złącze analogowe, to nie uzyskam rozdzielczości Full HD. Taki sygnał daje tylko HDMI (mówię o wyjściu z tunera).


(Jjoasz) #4

dziwne... u mnie na kablu antenowym idzie fullHD... z powietrza :wink:

s-video moze i faktycznie sie nie nadaje (ograniczona przepustowosc), ale jest najtansze i najblizsze idealowi ponizej 100zl. 8) jak masz 300-600zl. na zbyciu, to mozesz kupic jakis konwerter na USB lub PCI-e

ale, tego chyba nie masz...


(jas_fasola) #5

http://translate.google.pl/translate?hl ... xpress-ca/

Coś takiego jak to jest ci potrzebne. Takie karty jak kiedyś były tzw. karty Video DV.

clockwork pokaż mi taki program który nadaje sygnał w Full HD jak na razie to widzę wszystko 720p. To że tuner ma ustawienie 1080 to tylko pomiędzy tunerem a TV. Jak na razie prawdziwe FullHD to uzyskasz z odtwarzacza i filmu na BlueRay lub gry z kompa lub konsoli.


(Jjoasz) #6

http://www.bbc.co.uk/blogs/bbcinternet/ ... _soun.html hmm?

moze i obecnie leci 720p (nie widze roznicy z BR), ale juz niedlugo poleci full... :roll:


(jas_fasola) #7

To tu o dźwięku jest a nie obrazie.

sam mam TNK HD (biały nbox) w tym w HD : TVN, MGM, FILMBOX, MTV, EUROSPORT, ANIMAL PLANET, BBC, DISCOVERY, NATIONAL GEO. I nie ma różnicy w obrazie ani przy TV w HDReady ani FullHD.


(Jjoasz) #8

o dzwieku, ale jak mozna sie domyslic, to uzupelnienie fullHD jedynie, teraz jest 720p (dlatego, ze wiekszosc materialu jest kodowana z mniejszych rozdzielczosci), od przyszlego roku bedzie 1080p + dolbyAC, choc juz teraz niektore nowe produkcje sa puszczane na fullHD 8)

chcesz zobaczyc roznice, to zapusc sobie 4k na YT:

:roll:


(slawex1983) #9
  1. Strasznie droga ta karta.

  2. Nie obsługuje HDCP, a ta technologia jest zdaje się wymagana przez tunery tv cyfrowej.

  3. Chyba sobie odpuszczę.