Podłączenie dekodera Ariva T65


(spencer5) #1

Wiitam, czy jesli podłączę w/w dekoder do sieci kablowej (UPC) z pominięciem dekodera UPC bo wówczas sygnał jest analogowy, czy to zadziała?. Chcę podłączyć stary telewizor CRT. Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.


(eddie71) #2

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telewizja-naziemna/319-ferguson-ariva-t65.html

Kablówka nadaje w DVB-C.

Ariva T65 to tuner DVB-T.

Jeśli masz wszystko pod ręką to możesz spróbować, ale szanse są małe.

Warto rozważyć zakup telewizora LCD.Podstawowe zalety:

Niższy pobór prądu czyli oszczędność w czasie.

Odbiór programów w wyższej rozdzielczości (HD).

Na kineskopowym obraz HD jest skalowany do SD.


(Kpc21) #3

Generalnie tak, ale nie zawsze. Są możliwe dwie sytuacje.

  1. Część kablówek wpuszcza w kabel multipleksy DVB-T. Czasem (choć dotyczy to głównie małych, lokalnych sieci) tworzy nawet swoje własne multipleksy, stosując DVB-T zamiast DVB-C.

  2. Może być tak, że nadajnik jest niedaleko i sama instalacja “łapie” sygnał DVB-T (działa jak antena).

Telewizor LCD to zawsze wydatek, poza tym na kineskopach obraz jest lepszy niż na tanich LCD-kach. W szczególności w przypadku kanałów SD. Sam dysponuję telewizorem LCD ze średniej półki cenowej (nie budżetowy, ale też nie high-end) i według mnie nawet w HD obraz pozostawia wiele do życzenia. Po prostu u nas nawet HD nadawane jest w takiej jakości, że na “dobrym” telewizorze to widać. Poza tym kineskop dużo lepiej odwzorowuje kolory - telewizorom LCD do tego daleko, bronią się tylko plazmy.

Do odbioru DVB-T najlepiej stosować antenę zewnętrzną. W bloku, czy też innym budynku wielorodzinnym, najlepszym rozwiązaniem byłaby antena zbiorcza, ale na wielu osiedlach instalacje zbiorcze od dawna nie są konserwowane (czasem są w ogóle zlikwidowane) albo nie są jeszcze przystosowane do odbioru DVB-T. Wtedy pozostaje antena indywidualna.