Podłączenie dekodera do internetu przez wi-fi

Witam,

Chciałbym podłączyć dekoder n-ki do internetu. Posiadam router Edimax AR-7084gA z wi-fi. Dekoder ma wejście na kabelek lan. Problem w tym, że router stoi na górze, a dekoder na dole. Rozwiązaniem wydaje sie być wi-fi, ale tu jest problem, dekoder nie ma wbudowanego odbiornika wi-fi, a ja nie mam pojęcia o takich adapterach… Możecie mi powiedzieć ile takie coś by kosztowało i jak to podłączyć do dekodera.

Z góry dzięki za pomoc,

Kilerek

kup sobie livepluga w sklepie Orange albo w salonie.

Wkładasz do gniazdka do tego wtykasz kabel lan i kolo dekodera tak samo i masz neta na dekoderze :slight_smile: przez siec elektryczna :slight_smile:

http://www.echosdunet.net/bibliotheque/ … veplug.JPG

Ja bym zaproponował inne rozwiązanie: router z funkcją AP Client (AccessPoint Client), np. NetGer WGR614v9 ma taką funkcję.

Taki router odbiera sygnał przez WiFi i możesz do niego podłączyć kilka urządzeń.

Koszt routera może być nawet o wiele niższy a jego możliwości o wiele większe.

Takie rozwiązanie nie zawsze można zastosować bo to musi działać na tej samej fazie, więc router z funkcją client jest najlepszym rozwiązaniem.

Hmm… nie ma innych adapterów do wi-fi niż router z access pointem?? Nie chce inwestować za dużo :wink:

Nie, nie ma innej możliwości.

Do niektórych dekoderów i tv można dokupić specjalny adapter wifi na usb ale zazwyczaj jeśli dany model obsługuje coś takiego to tylko musi to być dedykowane do danego modelu przez producenta a to kosztuje jeszcze więcej niż pozostałe wymienione tu opcje.