Podłączenie dekodera Polsat Box HD 3000 do komputera

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem. Chciałem spytać jak można podłączyć dekoder do komputera? Co należy kupić? Pewnie ktoś napisze ,podłącz pod monitor". Nie używam monitora tylko telewizor. Ktoś odpowie ,to podłącz przez hdmi do telewizora". No właśnie nie o to mi chodzi, bardziej o to aby obraz z dekodera wyświetlić na komputerze. W jaki sposób można to zrobić? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Zdaje się, że potrzebujesz urządzenia HDMI Video Grabber/HDMI Video Capure. Wiem, że ceny są bardzo różne, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Niestety nie wiem co warto kupić.

1 polubienie

Ja kupiłem grabber - taki tani - ale na RCA, by móc zgrać taśmę VHS i podpiąć retro-konsolkę telewizyjną i działa dobrze.

1 polubienie

Tyle, że sygnał 1080i z tunera jest z HDCP i grabber HDMI musi obsługiwać ten protokół (te tańsze nie obsługują) i puszczą co najwyżej 576i, które nie powinno mieć zabezpieczenia (tak przynajmniej wynika ze specyfikacji HDCP).

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedzi i rozwiązanie. Przepraszam, że odpisuje dopiero teraz, nie miałem zbytnio czasu aby odpisać. Jeszcze raz dziękuję

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.