Podłączenie dekodera TV cyfrowej do komputera

Witam.

Chciałbym podłączyć dekoder cyfrowego Polsatu pod komputer, tak, aby móc bez problemu oglądać telewizję na komputerze, ale niestety nie znam się na tym i potrzebuję Waszej pomocy.

Dekoder trzeba podłączyć do karty graficznej? Posiadam Radeon hd 4870, który w specyfikacji ma wzmiankę, że posiada dodatkowe wyjście s-video. Czy to do tego wyjścia podłącza się dekoder kablem euro z przejściówką na s-video??

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

W specyfikacji wspomniano o wyjściu s-video , a Ty potrzebujesz wejście s-video.

Jedynie ratuje Cię dodatkowa kart TV lub do przechwytywania video. Wtedy będzie można nagrywać i oglądać sygnał z dekodera.

dzięki za odpowiedź.

taka karta powinna być chyba w porządku: http://www.allegro.pl/item856241206_zew … _ak83.html ??

Powinien wystarczyć do oglądania sygnału z zewnętrznego źródła na monitorze. Nie chce mi się dokładnie wczytywać w specyfikację ale wydaje mi się, że to jego jedyna funkcja.

Ja osobiście preferuję tunery TV w postaci wewnętrznej karty PCI/PCI-E. Wtedy jest dużo więcej możliwości wykorzystania sprzętu. W Twoim przypadku jak podłączysz tuner z linku, to już nic nie zrobisz na komputerze, bo monitor będzie zajęty.

Dołączę się do prośby o pomoc…

Posiadam laptopa z wejściem/wyjściem(?) hdmi.

W domu mam kablówkę cyfrową Vectry.

Chciałabym się dowiedzieć jak mogę oglądać tv na moim laptopie, szczególnie programy hd na moim laptopie.

Będę wdzięczna za informacje co powinnam kupić.

Nie mam tunera tv w laptopie.

Pozdrawiam