Podłączenie do internetu bez użycia przeglądarki

Witam,

czy jest możliwe podłączenie komputera do internetu bez użycia przeglądarki internetowej, czy przeglądarka jest do tego niezbędna?

Proszę o szybką odpowiedź.

Nie, teoretycznie nie jest niezbędna. Komputer po zainstalowaniu systemu operacyjnego i sterowników karty sieciowej połączy się z siecią bez pośrednictwa przeglądarki. Jednak jest zintegrowanym wyposażeniem systemu (Windows) i praktycznie bez niej ani rusz. Pośredniczy “w tle” niemal we wszystkich czynnościach związanych z siecią.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale przeglądarka jest tylko do stron internetowych a są przecież jeszcze np. programy torrent, emule, ares i inne p2p które łączą się bez przeglądarki albo radia internetowe. Masa jest programów które łączą się z internetem bez przeglądarki.

Nawet strony internetowe teoretycznie można przeglądać… telnetem :slight_smile:

a załóżmy że komuś np młodsze rodzeństwo usunie przypadkiem internet explorer (na Windows) i on sobie instaluje neta a tu nagle :NIE MA PRZEGLĄDARKI! :o Co miałby zrobić?? (oprócz “zatłuc rodzeństwo”) :smiley: :smiley:

Przywróć system do czasu, kiedy IE był.

Jak zainstalować daną przeglądarkę kiedy nie ma się żadnej? Można pocztą mailową odebrać, na GG, Skype. A jak i tego nie ma? To stare dobre czasy się kłaniają. Trzeba skoczyć na miasto do kolegi i pożyczyć… dyskietkę z instalką przeglądarki :stuck_out_tongue:

Zawsze można ściągnąć przez ftp / zainstalować z płyty windows’a :slight_smile: