Podłączenie do komputera monitora i TV razem

Witam

Mam kartę Radeon HD5450 i chciałbym korzystać z monitora i telewizora (nie koniecznie jednocześnie choć fajnie by było), wiecie jak ktoś wpadnie obejrzeć film czy w fife pograć.

Obecnie do wejścia podłączony na kablu VGA.

Telewizor(TOSHIBA 26EL933) też ma wejście VGA więc to niby nie problem ale po prostu ciężko tak za każdym razem odwracać komputer przemieniać i znowu i znowu.

Co radzicie, może jakieś pomocne link czy coś.

Pozdrawiam galek1908

A czy Twoja karta graficzna posiada wyjście HDMI? Bo jeśli dobrze poszukałem to telewizor ma 2 takie wejścia (jedno z tyłu, jedno z boku)

no ma ale nie wiem czy wtedy komputer będzie “oganiał” dwa wyjścia. Przyznam szczerze ze nie znam sie na tym ;p

Sprawdź w ustawieniach karty graficznej, ale według mnie bez problemu powinno działać.

Jest do kupienia rozdzielacz(przejściówka) na dwa wyjścia Vega.Ja mam podłączone zaraz przy wyjściu z komputera.Jedno podłączony do kompa ,drugi na kabel VGA do telewizora.I masz podgląd na monitory,ja tak oglądam filmy z komputera.

no ma ale nie wiem czy wtedy komputer będzie "oganiał" dwa wyjścia. Przyznam szczerze ze nie znam sie na tym ;p

W ustawieniach włączasz dzielenie ekranu i ustawiasz oba wyjścia.

dzięki przyjaciele zaraz po świętach sprawdzam oba sposoby najpierw ten z kablem HDMI :slight_smile:

Jaki masz system?

Windows 8 PRO 64

W Twoim przypadku jest to opcja duplikuj.

ale to TV mam podłączyć do HDMI czy do rozdzielacza VGA, czy to bez znaczenia

To jest bez znaczenia, będzie wykryte jako nowe urządzenie. Ale lepiej przez HDMI ze względu na jakość obrazu, wiadomo że jak chcesz do tv podłączyć to zależy Ci na jak najlepszym obrazie.

okej zaraz na allegro będę kabelek zamawiał. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc a w szczególności tobie switu :smiley:

Pozdrawiam galek1908

Wrazie jakichkolwiek problemów pisz na pw.