Podłączenie domeny


(Rbt) #1

Witam.

Stworzyłem sobie stronkę przy pomocy webuilder'a http://www.wix.com/. Teraz jej adres jest w postaci, np. http://www.wix.com/marek/strona.

Chciałbym zapytać czy jest możliwość podpięcia tej strony pod jakaś sensowną domenę? Ponieważ w tym serwisie jest taka możliwość, ale płatna. Wyszukałem, że darmowe domeny są na http://home.pl/. Chciałem wykorzystać taką możliwość i podpiąć sobie stronę pod adres, np http://www.marek.pl etc. Niestety nie wiem jak to zrobić, albo w ogóle czy jest taka możliwość.

W konfiguracji domeny na home.pl wpisałem adres http://www.wix.com/marek/strona w "Serwery DNS operatora" w opcji "Przekierowanie WWW (IP/host/URL/katalog)", ale niestety po wpisaniu adresu http://www.marek.pl nie przenosi mnie do utworzonej przeze mnie strony.

Prosiłbym o radę czy w ogóle dobrze postępuję, ponieważ na początku chciałem sam to wszystko zrobić, ale że jestem nowy w temacie i trochę zacząłem się z tym męczyć to zapytam zapoznanych w temacie.


(IcyMat) #2

Najpierw musisz wykupić swoją domenę. To że jest ona za darmo niech Cię nie zwodzi - za rok za to za nią przepłacisz :wink:


(Rbt) #3

Ok to chociaż na rok będzie, potem zrezygnuje, chce to przetestować, bo jak już będę zdecydowany to wtedy zapłacę, teraz chce żeby to chociaż testowo działało :wink:


(M@ster) #4

Z domenami za free lub za prawie free jest jak z telefonem za złotówkę. Nikt Ci nie da domeny za friko jeśli nie wykupisz jej na dłuższy okres bądź nie masz u nich serwera, na pewno będzie coś takiego w regulaminie.


(system) #5

Poszukaj w google "aliasy internetowe", "aliasy www". www.xt.pl


(IcyMat) #6

Z tym, że na 99% w umowie jest, że musisz przedłużyćdomenę, a jak nie to... kara :twisted:


(Rbt) #7

OK problem rozwiązany. Wszystko dobrze wpisałem, wystarczyło trochę poczekać na aktywowanie tego :wink:

W sumie można temat wywalić. Thx za odpowiedzi.

Czytałem umowę, ale nie zauważyłem takiego wpisu, także możliwe że tak nie będzie :lol:

btw. Jest tutaj śledzenie tematu? Bo coś nie widzę :wink:


(M@ster) #8

Na dole forum -> "obserwuj".


(Lima14) #9

I ja się podłącze do tematu.

Mam serwer i strone na serwerze i tak to wygląda ze adres : jakas strona.ovh.org

chce kupić domenę no i tu mam problem bo nie robiłem tego ......

kilka pytań:

gdzie najlepiej kupić domene (cena i przedłużanie)?

i czy trudno się domenę podłącza pod mój serwer?


(Megaalex) #10

Jak podpiac wix.com pod domene mam domene w az.pl prosze o pomoc jak wpisuje cały adres strony to nic niema pisze zeby podac ip


(Herez800) #11

Porównaj oferty kilku firm. Generalnie najdroższe jest zawsze przedłużenie, więc szukaj oferty najbardziej promocyjnej.


(Megaalex) #12

Jak podpiac wix.com pod domene mam domene w az.pl prosze o pomoc jak wpisuje cały adres strony to nic niema pisze zeby podac ip