Podłączenie domeny

Witam.

Stworzyłem sobie stronkę przy pomocy webuilder’a http://www.wix.com/. Teraz jej adres jest w postaci, np. http://www.wix.com/marek/strona.

Chciałbym zapytać czy jest możliwość podpięcia tej strony pod jakaś sensowną domenę? Ponieważ w tym serwisie jest taka możliwość, ale płatna. Wyszukałem, że darmowe domeny są na http://home.pl/. Chciałem wykorzystać taką możliwość i podpiąć sobie stronę pod adres, np http://www.marek.pl etc. Niestety nie wiem jak to zrobić, albo w ogóle czy jest taka możliwość.

W konfiguracji domeny na home.pl wpisałem adres http://www.wix.com/marek/strona w “Serwery DNS operatora” w opcji “Przekierowanie WWW (IP/host/URL/katalog)”, ale niestety po wpisaniu adresu http://www.marek.pl nie przenosi mnie do utworzonej przeze mnie strony.

Prosiłbym o radę czy w ogóle dobrze postępuję, ponieważ na początku chciałem sam to wszystko zrobić, ale że jestem nowy w temacie i trochę zacząłem się z tym męczyć to zapytam zapoznanych w temacie.

Najpierw musisz wykupić swoją domenę. To że jest ona za darmo niech Cię nie zwodzi - za rok za to za nią przepłacisz :wink:

Ok to chociaż na rok będzie, potem zrezygnuje, chce to przetestować, bo jak już będę zdecydowany to wtedy zapłacę, teraz chce żeby to chociaż testowo działało :wink:

Z domenami za free lub za prawie free jest jak z telefonem za złotówkę. Nikt Ci nie da domeny za friko jeśli nie wykupisz jej na dłuższy okres bądź nie masz u nich serwera, na pewno będzie coś takiego w regulaminie.

Poszukaj w google “aliasy internetowe”, “aliasy www”. www.xt.pl

Z tym, że na 99% w umowie jest, że musisz przedłużyćdomenę, a jak nie to… kara :twisted:

OK problem rozwiązany. Wszystko dobrze wpisałem, wystarczyło trochę poczekać na aktywowanie tego :wink:

W sumie można temat wywalić. Thx za odpowiedzi.

Czytałem umowę, ale nie zauważyłem takiego wpisu, także możliwe że tak nie będzie :lol:

btw. Jest tutaj śledzenie tematu? Bo coś nie widzę :wink:

Na dole forum -> “obserwuj”.

I ja się podłącze do tematu.

Mam serwer i strone na serwerze i tak to wygląda ze adres : jakas strona.ovh.org

chce kupić domenę no i tu mam problem bo nie robiłem tego …

kilka pytań:

gdzie najlepiej kupić domene (cena i przedłużanie)?

i czy trudno się domenę podłącza pod mój serwer?

Jak podpiac wix.com pod domene mam domene w az.pl prosze o pomoc jak wpisuje cały adres strony to nic niema pisze zeby podac ip

Porównaj oferty kilku firm. Generalnie najdroższe jest zawsze przedłużenie, więc szukaj oferty najbardziej promocyjnej.

Jak podpiac wix.com pod domene mam domene w az.pl prosze o pomoc jak wpisuje cały adres strony to nic niema pisze zeby podac ip