Podłączenie drugiego dysku?

Witam wiem że tytuł brzmi dziwnie ale mam pytanie co zrobić. Mam swojego PC i od kolegi dostałem podobnego PC i chcę od jego kompa przełożyć dysk do swojego i problem jest taki że na tamtym dysku (CO CHCĘ PODŁĄCZYĆ) jest windows. Jak to wszystko podłączyć żeby działało?

dysk będzie widoczny ale Windows nie będzie działać gdyż trzeba go na każdym komputerze instalować odc początku

sformatuj tamten dysk jeszcze w tamtym komputerku

np.tym

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

i podepnij do swojego

przynajmniej tak to zrozumiałem,że chcesz przełożyć czysty dysk

Chcesz przełożyć i mieć dwa? Czy przełożyć, a dotychczasowy usunąć?

Musisz ustawić w biosie żeby Twój dysk sprawdzał w pierwszej kolejności po uruchomieniu:)

chce mieć 2

tylko że tam się włącza blue screen to jak go sformatować

Strasznie jesteś oszczędny w opisie :slight_smile: Po pierwsze musi być prawidłowo podłączony. Jeśli oba dyski są SATA, to nie ma problemu. Po podłączeniu startujesz z dotychczasowego dysku z Twoim systemem, sprawdzasz czy “nowy” dysk jest widoczny w Zarządzaniu dyskami i tam go formatujesz.

Jednak start systemu z Twojego dotychczasowego dysku może wymagać ustawienia priorytetów dla dwóch HDD w BIOSie!

a czy przy tym “nowym” nie muszę zmienić z master na slave lub present. a co gdy nie będzie go wykrywać?

gdzie znajdę te zarządzanie dyskami…

A może byś tak uprzejmie chociaż napisał o jaki dysk/i chodzi , zadajesz pytania nie podając minimum informacji…

Master lub Slave należy zmienić zworką na dysku jeśli oba dyski są ATA (na szerokiej taśmie). A tego nie wiem, bo nie napisałeś.

Zarządzanie dyskami jest w systemie. PPMyszy na “Mój Komputer” > Zarządzaj > na lewym pasku Zarządzanie dyskami.

tyski są SATA na szerokiej taśmie

Jeśli oba są na jednej szerokiej taśmie, to to są dyski ATA! W takim razie Twój stary dysk powinien mieć zworkę ustawiona na Master i być podłączony na końcu taśmy, a ten “nowy” powinien być Slave.

Jeśli jednak zastosujesz dwie taśmy (po jednej na każdy dysk), to oba dyski mogą być Master, ale w BIOSie trzeba ustalić kolejność startu tak, aby stary dysk był pierwszy.

mogą ale nie muszą tak thx za chwilę będę podłączał i zaraz napisze co się dzieje :slight_smile:

Dodane 21.10.2012 (N) 15:52

Wykrywa!! :slight_smile: ten nowy dysk jest podzielony na partycje ja ich nie chce jak teraz go sformatować? żeby była 1 partycja

kalafior122 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

wgraj ten program i nim sformatujesz te partycje

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

ale ja chce żeby zamiast 2 była 1

Przestań się już wygłupiać z coraz bardziej dziecinnymi pytaniami, masz google, dostałeś propozycje programu do partycjonowania itp , masz zarządzanie dyskami wbudowane, usuń partycje zrób jedna nowa koniec kropka.

to robisz tak

podswietl tę partycje którą chcesz usunąć

naciśnij delete

spowrotem podświetl tę aktywną partycje i kliknij na niej prawym klawiszem myszki

z menu wybierz

Resize/Move partytion

wyświetli się okienko z partycją

złap za ten suwak myszką i rozciągnij ją i kliknij ok

następnie w menu u góry trzecia ikonka Apply i potwierdź yes

Jaki masz system operacyjny?

win xp