Podłączenie drugiego dysku?

(Www Mistrz) #1

Witam wiem że tytuł brzmi dziwnie ale mam pytanie co zrobić. Mam swojego PC i od kolegi dostałem podobnego PC i chcę od jego kompa przełożyć dysk do swojego i problem jest taki że na tamtym dysku (CO CHCĘ PODŁĄCZYĆ) jest windows. Jak to wszystko podłączyć żeby działało?

(Marcin1025) #2

dysk będzie widoczny ale Windows nie będzie działać gdyż trzeba go na każdym komputerze instalować odc początku

(Atronics) #3

sformatuj tamten dysk jeszcze w tamtym komputerku

np.tym

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html

i podepnij do swojego

przynajmniej tak to zrozumiałem,że chcesz przełożyć czysty dysk

(system) #4

Chcesz przełożyć i mieć dwa? Czy przełożyć, a dotychczasowy usunąć?

(antiferno) #5

Musisz ustawić w biosie żeby Twój dysk sprawdzał w pierwszej kolejności po uruchomieniu:)

(Www Mistrz) #6

chce mieć 2

tylko że tam się włącza blue screen to jak go sformatować

(system) #7

Strasznie jesteś oszczędny w opisie :slight_smile: Po pierwsze musi być prawidłowo podłączony. Jeśli oba dyski są SATA, to nie ma problemu. Po podłączeniu startujesz z dotychczasowego dysku z Twoim systemem, sprawdzasz czy "nowy" dysk jest widoczny w Zarządzaniu dyskami i tam go formatujesz.

Jednak start systemu z Twojego dotychczasowego dysku może wymagać ustawienia priorytetów dla dwóch HDD w BIOSie!

(Www Mistrz) #8

a czy przy tym "nowym" nie muszę zmienić z master na slave lub present. a co gdy nie będzie go wykrywać?

gdzie znajdę te zarządzanie dyskami..

(Aciwurra 69) #9

A może byś tak uprzejmie chociaż napisał o jaki dysk/i chodzi , zadajesz pytania nie podając minimum informacji...

(system) #10

Master lub Slave należy zmienić zworką na dysku jeśli oba dyski są ATA (na szerokiej taśmie). A tego nie wiem, bo nie napisałeś.

Zarządzanie dyskami jest w systemie. PPMyszy na "Mój Komputer" > Zarządzaj > na lewym pasku Zarządzanie dyskami.

(Www Mistrz) #11

tyski są SATA na szerokiej taśmie

(system) #12

Jeśli oba są na jednej szerokiej taśmie, to to są dyski ATA! W takim razie Twój stary dysk powinien mieć zworkę ustawiona na Master i być podłączony na końcu taśmy, a ten "nowy" powinien być Slave.

Jeśli jednak zastosujesz dwie taśmy (po jednej na każdy dysk), to oba dyski mogą być Master, ale w BIOSie trzeba ustalić kolejność startu tak, aby stary dysk był pierwszy.

(Www Mistrz) #13

mogą ale nie muszą tak thx za chwilę będę podłączał i zaraz napisze co się dzieje :slight_smile:

-- Dodane 21.10.2012 (N) 15:52 --

Wykrywa!! :slight_smile: ten nowy dysk jest podzielony na partycje ja ich nie chce jak teraz go sformatować? żeby była 1 partycja

(Agatonster) #14

kalafior122 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Atronics) #15

wgraj ten program i nim sformatujesz te partycje

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

(Www Mistrz) #16

ale ja chce żeby zamiast 2 była 1

(Aciwurra 69) #17

Przestań się już wygłupiać z coraz bardziej dziecinnymi pytaniami, masz google, dostałeś propozycje programu do partycjonowania itp , masz zarządzanie dyskami wbudowane, usuń partycje zrób jedna nowa koniec kropka.

(Atronics) #18

to robisz tak

podswietl tę partycje którą chcesz usunąć

naciśnij delete

spowrotem podświetl tę aktywną partycje i kliknij na niej prawym klawiszem myszki

z menu wybierz

Resize/Move partytion

wyświetli się okienko z partycją

złap za ten suwak myszką i rozciągnij ją i kliknij ok

następnie w menu u góry trzecia ikonka Apply i potwierdź yes

(system) #19

Jaki masz system operacyjny?

(Www Mistrz) #20

win xp