Podłaczenie drugiego laptopa do sieci

niezła jestem - cos naknociłam bo w starym laptopie teraz nie mam sieci a w nowym mam …

Ale pokolei w zakąłdce internet setup nie mam nic wpisane bo tam nie ma pola ktore by pasowało :frowning:

w zakąłdce wirelness mam taka nazwę jak sobie nadałam podczas komunikatu pytającego …

czyli teoretycznie zgadza się …

poknociłam bo sobie w zakąłdce uaktywniłam opcje security mode i wpisałam hasło wiec teraz ntak jak wspomnialam na nowym mam siec a na starym nie :frowning:

No to wszystko się już powinno zgadzać. Z tego co mówiłaś na początku to Pan, który ustawiał Ci wszystko, to ustawił bezpieczeństwo sieci tylko na adres MAC, hasła nie tworzył. Więc skoro je teraz stworzyłaś to spróbuj się połączyć jeszcze raz w starym laptopie ze swoją siecią i powinien wyskoczyć Ci komunikat o wpisaniu hasła wpisz, je i powinno wszystko być w porządku.

Dodane 26.02.2011 (So) 1:08

W zakładce “WIRELESS SETUP” , a nie “INTERNET SETUP”

juz jest ok :slight_smile:

Czyli rozumiem, że nie musze wpisywać haseł bo i tak nikt nie wejdzie na moją siec bo teoretycznie nie zna adresu MAC?

Dodane 26.02.2011 (So) 1:11

a swoją droga bardzo ślicznie dziękuje za pomoc :slight_smile:

Zgadza się. Nikt nie wejdzie na Twoją sieć ponieważ, żeby móc to wykonać to musiałabyś wpisać adres fizyczny tego komputera w ustawienia routera. Ale jednak hasło by się przydało choć krótkie i proste. Naprawdę warto dla podwójnego bezpieczeństwa. Każdy kto zobaczy Twoją sieć będzie się próbował od razu z nią połączyć ponieważ będzie myślał, że jest ona niezabezpieczona gdyż nie będzie przy nazwie Twojej sieci żółtej kłódki. Wprowadzisz hasło, pojawi się żółta kłódka i od razu będzie widać, że masz porządnie zabezpieczoną sieć.

ok, zatem jutro coś ustawie - lecę spać :slight_smile:

Dziękuję jeszcze raz za pomoc …

PS. Jakbym miała jakieś klopty to jutro się odezwę :slight_smile:

Pozdrawiam

Patrycja

Ja również pozdrawiam.

Do zobaczenia :slight_smile:

Witam,

juz jestem spowrotem :slight_smile: A wiec odpaliłam komputer (nowy) i okazało się że znowu nie widzi mojej sieci, znowu ten sam błąd tzn. recznie musiałam wskazac jakąś “bezimienna” i znowu nadać nazwe SIID. Ale udało się i tym razem :slight_smile: Pewnie w Panelu trzeba cos zmienic???

Jesli mogę poprosić to chciałabym uzyskać podpowiedź jak założyć hasła aby nie wywalało mi któregoś z komputerów! !!