Podłaczenie drugiego laptopa do sieci

Witam,

zakupiłam laptopa i chciałabym go podłączyć do internetu. Teraz mam tak, że jeden laptop jest podłączony do internetu a drugi nie. W domu mam doprowadzony internet przez kabel do routera D-Link dir 300. Jak mam podłączyć drugiego laptopa ? Proszę o pomoc bo bardzo pilna sprawa :frowning:

Może ktoś mi wytłumaczy krok po kroku co mam robić …

PS. Gdzies wyczytałam, ze mam odczytać adres mac z nowego laptopa, ale jak wpisuję ipconfig to okienko w win7 mi znika :frowning:

PS1: Dostałam się juz do admina dlinku teraz tylko co po kolei???

Pozdrawiam

Patrycja

Najpierw podłącz jeden komputer kablem. W przeglądarkę wpisać musisz “192.168.1.1”. Jeśli to nie pójdzie, to poszukaj w Google innych adresów dla routerów. Następnie konfigurujesz wszystko w interfejsie graficznym na stronie WWW. UWAGA! Strona konfigurowania routera dostępna tylko w sieci lokalnej!

ale ja na jednym komputerze mam internet (własnie pisze) drugiego musze tez podłączyć kablem? I co mam wpisywac i gdzie?

Piszesz z laptopa? Połączonego przez WiFi?

tak :slight_smile: i teraz chcę podłączyć drugiego :slight_smile:

Dodane 25.02.2011 (Pt) 22:10

dodam, że drugi laptop nie widzi mojej sieci domowej bo Pan który robił ustawienia zrobił tak że zabezpieczenie jest po adresie mac czy jakoś tak? Jak się pokazuje sieć to jest opis ze niezabezpieczona? Ze niby zabezpieczony jest dostep bo ja tylko znam adres jakis tam?

Przed chwilą pisałem koleżance jak filtrować komputery i dodawać je do internetu po Adresie MAC. Zobacz poniższy temat. Jakby coś było nie jasne to napisz.

kontrola-rodzicielska-wifi-t437163.html#p2774499

ok, mam spisać numer mac i dodac go w odpowiednie pole :slight_smile:

  1. numer mac z komputera na którym teraz pracuję czy z nowego laptopa?

  2. gdzie w panelu admina mam to wpisac?

Dziękuję :slight_smile:

Adres MAC z nowego laptopa. Adres MAC laptopa na którym teraz pracujesz jest już wpisany w ustawienia routera.

Każdy router ma tę opcję w zakładce “Sieć bezprzewodowa”. Tam powinna być opcja “Tryb filtracji MAC” u Ciebie powinna być ustawiona na włączona i gdzieś obok powinna być ikonka, którą należy kliknąć aby wyświetliło się okno, gdzie będziesz mogła dodać swój adres MAC.

ok to juz szukam adresu mac na swoim nowym laptopie - juz mam :slight_smile:

Ale w panelu nie za bardzio się odnajduję - czy to moze byc w zakądce wireless setup przycisk add wireless device witch WPS?

Mam jeszcze przyciski: generate nwe pin, reset pin, reset to unconfigured

Nie nie. To nie jest to. Muszę dokładnie sprawdzić gdzie to dokładnie jest i zaraz Ci odpiszę.

ok :slight_smile:

Już dokładnie wiem. Wejdź w zakładkę “Advanced”, a potem w kolumnie po lewej stronie wybierz zakładkę “Access Control”. Jeśli wszystko się zgadza to tam powinien być już wpisany jeden adres MAC (tego laptopa na którym teraz pracujesz). Wpisz w okienku pod nim adres MAC nowego laptopa i kliknij zapisz lub ok.

dla upewnienia zapytam czy adres mac (fizyczny) biorę z pozycji karta bezprzewodowa?

Witaj Patrycja.

Wejdź jako admin w ustawienia routera i po prostu kliknij opcję clone mac adress czy coś podobnego

Dokładnie tak.

przepraszam ale wyswietliło mi dwa razy karta bezprzewodowa i dwa rózne adresy? Który wybrać?

Dodane 26.02.2011 (So) 0:27

wpisałam adres fizyczny z pozycji karta bezprzewodowa sieci lan, połączenie sieci bezprzewodowej …

drugi jest taie samo tyle że na końcu jest 2 czyli karta bezprzewodowa sieci lan, połączenie sieci bezprzewodowej 2

Zrobiłam SAVE i niestety nie widze na nowym laptopie mojej sieci :frowning: Moze jakiś restart routera potrzebny ?

Najlepiej wpisz obydwa i będziesz miała pewność, że na pewno jeden z nich zadział.

Jak chcesz dokładnie wiedzieć, którą kartę masz wpisać, to musisz znać nazwę karty Wi-Fi w sowim nowym laptopie. Musisz kliknąć prawym klawiszem myszy na “Mój komputer”, następnie wybrać “właściwości” a potem kliknąć na zakładkę “Menedżer urządzeń”. Tu z kolei w zakładce “Karty sieciowe” będzie dokładnie napisana nazwa Twojej karty Wi-Fi.

Dodane 26.02.2011 (So) 0:30

Ten adres MAC musisz wpisać.

I ten też wpisz.

ok coś posło i mam internet - wpisałam tylko jedną kartę :slight_smile:

Z tym że w spisie wyszukanych sieci nie znalazłam swojej a jakas “bezimienna” gdy w nią kliknełam musiałam podac coś taiego jak SSiD i podałam swoją nazwę jaką mam na starym komputerze. Połączyło mnie ale martwi mnie fakt, że widać w opise ze to otwarta publiczna siec :frowning:

Jak to sprawdzić czy to moja sieć czy z jakąs inną się połaczyłam ?

na pasku systemowym koło zegara powinnaś mieć ikonę zasięgu (kilka kresek ) najedź na nią lub kliknij a powinnaś się dowiedzieć w czyjej sieci jesteś

Przede wszystkim sprawdź dokładnie jaką masz nazwę Twojej sieci w zakładce “Setup”, a następnie w zakładce “Wireless Setup”. Twoja nazwa powinna widnieć w okienku o nazwie “Wireless Network Name”. Tuż pod tym okienkiem jest “Wireless Channel” Na Twoim nowym laptopie w ustawieniach Karty bezprzewodowej też musi być ten sam kanał (Wireless Channel). W przeciwnym wypadku nawet gdy Twój nowy laptop zobaczy Twoją sieć to nie będzie mógł nawiązać połączenia.

Sprawdź również opcję “pokaż dostępne sieci bezprzewodowe” poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszy na ikonkę połączenia bezprzewodowego. Jeżeli nawet na laptopie na którym obecnie pracujesz nie ma w spisie Twojej sieci to pewnie jest ukryta i trzeba ją pokazać Twojemu nowemu laptopowi. Sprawdź to przede wszystkim i odpisz.