Podłączenie drugiego routera do routera głównego

Witam, mam pewne pytanie, a mianowicie chodzi mi o podłączenie innego routera do mojego głównego. Posiadam router D-Link DWR-116 (do którego jest podpięty “modem”? W kształcie pendrive’a - nie wiem, czy dobrze to nazwałem, w skrócie chodzi o to, że ten " Modem" Dostarcza internet) i nie oszukujmy się, nie należy on do najszybszych. Moje pytanie jest następujące - chciałbym do tego routera podłączyć inny router, ale nie ma pojęcia, czy w takim wypadku, w tym drugim routerze będzie internet. Proszę o pomoc i ewentualne objaśnienie mi całej sprawy. Pozdrawiam.

będzie, ale ten drugi musi pełnić rolę tzw. access pointa, czy po polsku punktu dostępu. W jego konfiguratorze (zakładka dot połączenia internetowego) podajesz adresy IP pierwszego routera. Pamiętaj jednak, aby stworzyć drugą podsieć. Trzecią liczbę adresu IP tego drugiego musisz zmienić na inną. Nie może być ta sama, bo powstanie konflikt.

A do tego drugiego routera musi być podpięty kabel sieciowy, czy wystarczy podłączyć go do portu LAN, tak jakbym od razu do komputera podłączał?

do portu WAN nic nie podpinasz. Drugi router podłączasz do tego głównego korzystając z portu LAN

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.

Nie nauczyli w szkole, że zdanie zaczyna się WIELKĄ LITERĄ?

Cześć,
nie nauczyli w domu, żeby najpierw się przywitać ? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

W jakim celu tak podłączasz, potrzebujesz więcej ‘gniazdek’ LAN? Jeżeli tak, to na tym nowym (podłączanym) wyłącz DHCP i podłączaj LAN to LAN.

Garoz nie musi się witać, to stały bywalec, miał już min. 10 kont na forum.

Niektórych ludzi bardziej od seksu podnieca robienie komuś koło dupy.

Hej,

A co chcesz uzyskać podłączając dodatkowy router do obecnie posiadanego? Skoro połączenie jest wolne, to skąd pewność, że nie wynika ona za słabego zasięgu sieci komórkowej, z którą łączy się modem?

Pozdrawiam.
Dimatheus