Podłączenie drukarki bezprzewodowej bez Wi-Fi - pytanie

Pytanie jest krótkie (wybaczcie, jeśli głupie)… Czy jest możliwość podłączenia drukarki bezprzewodowej tak, by komputer, który nie posiada Wi-Fi (połączenie z internetem przez kabel), mógł z niej korzystać, nie będąc jednocześnie podłączonym do niej kablem? W sensie, że jakoś przez router, nie przez inny komputer.

Tak / nie / być może

Wszystko zależy od drukarki i routera.

Co do routera nie mam pojęcia (nie jestem w stanie sprawdzić w tym momencie), ale drukarka Brother DCP-J315W o ile się nie mylę. A zakładając, że się da, jesteś w stanie mi pomóc?

Tu nie ma co zakładać - jeśli nie masz dostępu do routera, to można co najwyżej założyć że się nie da. Albo inaczej: jeśli nie możesz podłączyć drukarki do istniejącej już sieci Wi-Fi, i nie masz dostępu do routera - to na 99% się nie da.

Dostęp do routera mam (mogę mieć). Gdzie drukarka, tam i router. Po prostu fizycznie znajduję się teraz w innym miejscu, niż sprzęt. Dlatego nie jestem w stanie sprawdzić, jaki to router itd.

Do istniejącej sieci nie mogę się podłączyć, bo jej zwyczajnie nie ma - wszystko po kablu. Po prostu miałam nadzieję, że można podłączyć drukarkę tak, żeby dwa kompy (bez Wi-Fi) miały do niej dostęp niezależnie od siebie. Zanim kupię kabel i zacznę się bawić w udostępnianie, wolałam się dowiedzieć, czy istnieje taka, a nie inna możliwość. Po co kupować kabel, jeśli to być może zbędne?

nessto - jeżeli twój router nie ma wbudowanego Acces Pointa (czyli - nie obsługuje Wi-Fi), to będziesz musiał kupić kabel (bo wyjdzie taniej niż Acces Point).

Tak więc - wracamy do mojej pierwotnej odpowiedzi: tak / nie / być może.

Router ma Wi-Fi, komp nie ma. I “tylko” tu jest problem, jeśli chodzi o Wi-Fi

Oczywiście, że jest taka możliwość. Nie ma to żadnego znaczenia w jaki sposób podłączone są urządzenia, zarówno kabel, jak i fale radiowe, to medium. Jeśli wszystko podłączone jest do tego samego routera, to na pewno będzie możliwość korzystania z drukarki.

A jakaś podpowiedź, jak to zrobić?

Skonfigurować Sieć Wi-Fi w routerze - podłączyć do niej drukarkę (opis znajdziesz w instrukcji drukarki), kiedy drukarka będzie połączona z routerem, uruchomić instalatora drukarki, wybierając opcje Drukarka Sieciowa (nie - Wi-Fi), program powinien odnaleźć drukarkę (jeśli nie - może się okazać konieczne: a) podanie adresu IP drukarki b) odpowiednie skonfigurowanie portów i/lub firewalla w routerze ).

Hej,

Tu akurat nie jest to potrzebne - drukarka będzie działać w sieci lokalnej, do której firewall w domyślnych ustawieniach nie ma zastosowania. Potów też przekierowywać nie ma potrzeby, chyba że chcemy uzyskać dostęp do drukarki z poza sieci lokalnej. Poza tym całą resztę powinien automatycznie wykonać instalator drukarki - oprócz samego podłączenia jej fizycznie do sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus