Podłączenie drukarki do routera - problem

Witam! Mam nadzieję, że założyłem wątek w dobrym dziale. Ale do rzeczy: mam 2 komputery i chciałbym, żeby drukarka była dostępna dla każdego z nich. Jako, że mam Livebox’a, podłączyłem do niego drukarkę, zainstalowałem sterowniki do drukarki na każdym z komputerów, uruchomiłem kreator dodawania drukarki, postępowałem tak, jak w poradniku TEPSY dotyczącego udostępniania drukarki i… Drukarka działała tylko 1 raz na jednym komputerze i 1 raz na drugim. Potem już nie chciała drukować. Gdy otwierałem Panel Sterowania >> Drukarki i faksy >> Moja drukarka, w kolumnie “Stan” pisało “Błąd”. Drukarka na pewno jest sprawna, bo po podłączeniu do gniazda USB w komputerze drukuje normalnie. Proszę o pomoc, może da się jakoś inaczej podłączyć tę drukarkę do dwóch komputerów jednocześnie? Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ dużo drukuję i nie bardzo mi się uśmiecha ciągle przekładać kabel USB z jednego komputera do drugiego.

Gdyby to miało jakieś znaczenie, to na obu komputerach zainstalowany jest Windows XP, a drukarka to HP Deskjet Ink Advant k209a-z. Z góry dziękuję za pomoc.