Podłączenie drukarki do routera TP-LINK TD-W8970

Witam.

Właśnie zakupiłem sobie router TP-LINK TD-W8970 z 2 portami USB. Router ten posiada funkcję podłączenia drukarki i zrobienia z niej drukarki sieciowej. POsiadam drukarkę Brother DCP-J125 i gdy podłanczam ją do routera to ciągle się restartuje… WIe ktoś może jak temu zaradzić? W instrukcji routera pisze, że można każdą drukarke co ma usb tak podłączyć, może potrzeba jakiegoś programu czy sterwoników opowiednich?

Z góry dzięki za pomoc.

Hej,

Zaloguj się do panelu urządzenia i sprawdź czy opcji Print Serwera jest w urządzeniu aktywowana i włączona. Znajdziesz ją w pozycji menu USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na routerze drukarka jest on-line, jak włożyłem płytke a routera i dałem tam konfiguracje drukarki ale stanąłem na pozycji gdzie dioda z tyłu usb miała się świecić a ona ciągle miga bo drukarka się włącza i wyłącza i tak w kółka…

Tu masz listę kompatybilnych drukarek http://www.tp-link.com/common/compatible/print-server/

na której oczywiście nie ma twojej drukarki. Myślę że z użyciem openwrt dasz radę podłączyć tą drukarkę choć nie ma pewności :stuck_out_tongue:

A ten openwrt się jakoś ściąga czy coś? Czy to będzie działać na win7?

Hej,

Spróbuj jeszcze zaktualizować oprogramowanie routera do najnowszej wersji - znajdziesz je tutaj.

pozdrawiam,

Dimatheus

openwrt to alternatywny firmware dla routerów tylko masz jeden minus. Traci się gwarancję na router po wgraniu(przynajmniej teoretycznie bo jak Ci się router uszkodzi ale dasz rady przywrócić oryginalny firmware to spokojnie przyjmą). Ale widzę że obecna wersja nie obsługuje jeszcze portów usb więc openwrt odpada http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8960n