Podłączenie DVD do głośników 5.1, a kiepski dźwięk

Posiadam leciwe kino domowe mustek ht- 706 z głośnikami 5.1, jako że laser dawno się wypalił, to używam go tylko w roli wzmacniacza do innego sprzętu. Kiedyś nie miałem problemu, bo dawny odtwarzacz dvd posiadał całą masę wtyków typu chinch podobnie do telewizora crt, więc wystarczyło podpiąć kabelki i grało. Od kiedy musiałem zmienić odtwarzacz dvd na nowy model i mam nowy telewizor typu smart, wszystko się skomplikowało. DVD podłączam za pomocą HDMI z telewizorem, a dźwięk puszczam kablem 2x chinch od dvd do mustka. Kiedy wyciszę telewizor i dźwięk z HDMI to nie ma echa, ale nie da się słuchać filmu, bo głosy aktorów są za cicho, a dźwięki tła wszystko zagłuszają i ogólnie jest wrażenie jak z garnka. Mustek ma wyjście L/P chinch i coaxial, a dvd L/P chinch i coaxial. Próbowałem podłączyć przez scart, ale nie przenosi dźwięku, albo coaxial, ale tu chyba trzeba specjalnego kabla? Co mogę zrobić?

A próbowałeś inne okablowania,SCART,do głośników?Problemem móż być DVD.Masz okazję podpicia się do innego DVD by zbadać jak na będzie?