Podłączenie DVD (po HDMI) i komputera jednocześnie przez VGA

Witam.

Mam problem. Posiadam monitor LCD Samsung 2243LNX z 1 wejściem VGA. Mam podłączony do niego komputer. Sprawiłem sobie stacjonarną nagrywarkę DVD, a raczej dostałem i chce do niej podłączyć TV i przez HDMI podłączyć do komputera. Chodzi o to abym miał wszystko na stałe podłączone i wybierał tylko z którego ma odtwarzacz. Jak to zrobić? Rozgałęźnik KVM będzie do tego dobry? Dodam iż chce to zrobić jak najniższym kosztem.

2 sprawa to taka czy jeśli po kablu cinch (tym z video żółtym) pójdzie sygnał przez około 15metrów to jakość będzie dużo gorsza? Jak będzie się prezentować obraz podłączony przez cincha do tego monitora LCD? (10000:1 kontrast 22cali) Będzie podobna do jakości na TV czy dużo gorsza? Podłączenie odbyło by się tez przez nagrywarkę.

Chyba nie do końca rozumiem, opisz dokładniej co do czego chcesz podłączyć.

Z tego co widzę w necie to twój monitor ma jedynie wejście d-sub (vga) co już na samym początku uniemożliwia podłączenie do niego niczego co nie ma takiego wyjścia (można użyć jakiegoś konwertera sygnału do vga ale takie coś trochę kosztuje a efektem może być kiepska jakość).

Chyba że masz kartę graficzną z wejściem video (zazwyczaj mają tylko wyjście wideo) lub inną kartę rozszerzeń umożliwiającą odbiór sygnału vide w komputerze (np. kartę tv) i odpowiednie sterowniki i oprogramowanie ale to będzie się odbywało programowo przez komputer.

Co do możliwości podłączenia do TV to jest to zależne od tego jakie wyjście i wejścia on posiada (nie napisałeś ani tego ani modelu swojego tv).

Teraz co do przesyłaniu sygnału chinchem przez 15m kabel to może on zbierać sporo zakłóceń gdy będzie on nieodpowiednio wykonany (rozumiem że ten 15m kabel to samoróbka bo raczej ciężko dostać coś takiego gotowego, dobrej jakości i mogło by to trochę kosztować).

Ja podłączyłem kompa pod tv 7m kablem (najpierw przedłużaczem s-video, potem samoróbką chinch) i miałem na tv spore zakłócenia na obrazie, potem zrobiłem nowy kabel używając do tego kabla UTP (tzw. kategoria; stosowany do podłączania internetu) i dopiero przy tym kablu zakłócenia prawie zniknęły.

Mój monitor ma tylko wejście VGA i nic innego. Na allegro sa różnego typu rozdzielacze i adaptery, tylko czy to będzie działać?

http://allegro.pl/item1168827848_kabel_ … ratis.html

http://allegro.pl/item1175024285_bk238z … mocja.html

czy taki zestaw będzie działał? Chodzi mi o to żeby poprzez VGA do monitora wprowadzić 2 źródła. Nie wiem jak to dokładniej opisać. Nie interesuje mnie podłączanie przez komputer i kartę graficzną. Chcę podłączyć nagrywarkę stacjonarną DVD Samsung DVD-HR735 do monitora przez HDMi i VGA. Do Nagrywarki podłączam antenę i stamtąd odbieram sygnał telewizyjny.

Co do kabla HDMI-VGA to nie rozumiem jakim cudem miało by to działać: HDMI jest łączem cyfrowym a VGA analogowym i nie da się tych dwóch połączyć bez użycia konwertera cyfrowo-analogowego (którego zapewne na tym kablu niema i który może znacznie obniżyć jakość).

A co do tego przełącznika SWITCH KVM to on umożliwia jedynie podłączenie jednego zestawu monitor VGA, klawiatura i mysz między dwóch komputerów i przełączanie między jednym a drugim.

Ten zestaw nie zadziała bo nie ma prawa działać.

Jeśli twoje stacjonarne DVD nie ma wyjścia VGA a jedynie HDMI to bez konwertera nie da rady tego podłączyć.

Jeśli by to DVD miało wyjście VGA lub byś miał konwerter sygnału do VGA to mógłbyś użyć tego switcha.

Okej, dziękuję za odpowiedź. A co jeśli puszcze to po cinchach?

http://allegro.pl/item1174472207_przejs … _2213.html

lub

http://allegro.pl/item1166268845_splitt … cinch.html

Z DVD cinche, które zmieniają się na VGA i to podpinam pod switch KVM lub stosuję urządzenie z 2 linku. Będzie to działało czy też nie? Będę zmuszony kupić to: http://allegro.pl/item1175528612_techto … _hdmi.html

czy po cinchach da radę?

Chwila, chwila, czy twoje DVD ma wyjście chinch?

Bo jeśli nie ma to nie wiem o czy my gadamy a jeśli ma to w jakich kolorach?

To ci jest na nic bo to służy tylko podłączenia TV z wejściem RGB pod kartę graficzną z wyjściem VGA (w przejściówce jest wtyczka VGA męska).

To też ni się nie przyda bo to podobnie tylko że podłącza się pod kartę graficzną z wyjściem DVI (w przejściówce jest wtyczka DVI męska) i można wpiąć jednocześnie TV z wejściem RGB oraz monitor z wejściem VGA (w przejściówce jest wtyczka VGA żeńska).

Jeśli już to by ci była potrzebna przejściówka z gniazdem VGA (wtyczka VGA żeńska) i 3x Chinch RGB (lub użyć w ten sposób przejściówki z drugiego linka) - to teoretycznie mogło by zadziałać ale w praktyce rzadko to się zdarza.

Cytat z opisu aukcji:

Czyli znów zamiana sygnałów jest nie w tą stronę co potrzebujesz.

Może lepiej podaj mi dokładnie model TV, model monitora (w sumie to już podałeś że to monitor LCD Samsung 2243LNX) oraz model DVD to sprawdzę w necie jakie wejścia/wyjścia posiadają te urządzenia i napiszę jak i czy da się je połączyć ze sobą żeby działało to tak jak chcesz (w sumie to tego typu połączenia rzadko się stosuje i przez to ciężko dostać odpowiednie kable/przejściówki/konwertery - zazwyczaj się podłącza TV pod kompa a nie monitor pod DVD a i z tym są często problemy).

Monitor tak jak napisałem: Samsung SyncMaster 2243LNX

Nagrywarka DVD: Samsung DVD-HR735

Wyjaśnię może dokładniej o co chodzi. Nagrywarka ma z tyłu wejście antenowe. Mam w domu kablówkę z UPC. Obecnie mam ten kabel antenowy (koncentryczny) podłączony pod stary TV. Chcę ten kabel podłączyć do nagrywarki z czym nie ma problemu. Przez nagrywarkę mogę oglądać wszystkie programy bo ma ona tuner, wiadomo jak to nagrywarka stacjonarna. Nagrywarka ma wyjście Euro (Scart), wyjście HDMI, wyjście Component video (YPbPr), wyjście cinch (RCA, video + 2 dźwiękowe) i wyjście (chyba wyjście) S-Video. Chcę z któregoś z tych wyjść wyprowadzić sygnał i doprowadzić go do monitora, który ma tylko 1 wejście VGA. Czyli potrzebuję sposobu na wyproawdzenie sygnału z nagrywarki DVD i jakiegoś rozdzielacza, abym nie musiał przełączać ciągle komputera i nagrywarki. Jeśli coś to posiadam kartę graficzną GeForce 8600GT Sonic+ z Palita 256MB GDDR3. Ma ona 2 złącza DVI-D oraz jedno S-Video, pewnie wszystko to wyjście. Zalezy mi na tym aby zrobić to bez potrzeby użycia komputera.

Twoja karta graficzna ma tylko wyjścia czyli nawet jakbyś chciał to podłączyć przez kompa to nie da rady.

W takim razie powinieneś użyć tych dwóch (zakładam że oba są poprawnie wykonane i działają):

https://ssl.allegro.pl/item1168669790_3 … d_sat.html

http://allegro.pl/item1175024285_bk238z … mocja.html

Oczywiście zakładamy że monitor jest w stanie wyświetlać obraz wprowadzony pinami rgb (tego nie dowiemy się z żadnej instrukcji).

Daj znać czy to ci zadziała, najlepiej najpierw podłączyć dvd tym kablem bezpośrednio do monitora żeby sprawdzić czy to zadziała a potem ze switchem.

Pozdro.

Dodane 08.08.2010 (N) 22:57

Alternatywnie możesz jeszcze kupić sobie do tego dvd okulary video (takie z wbudowanymi wyświetlaczami) i zamiast podłączać dvd do monitora to podłączać do nich i na nich oglądać.

Jest to koszt kilkuset zł ale ogląda się genialnie (mam takie) - jak w prywatnej sali kinowej.

okej, kupię i przetestuję. Dziękuję bardzo za pomoc. Dam znać czy działa :slight_smile:

Co do okularów to ciekawe to musi być, jednak posiadam normalny duży LCD w pokoju obok, potrzebuję tylko podłączenia TV do drugiego pokoju.

Ja mam podobny problem więc podepnę się pod ten temat, żeby nowego nie tworzyć :slight_smile:

Chcę podłączyć trzy monitory CRT do karty graficznej radeon HD3850 (posiada ona wyjścia: DVI, HDMI, DSUB).

Dwa monitory podłączyłem już przez DSUB oraz przez DVI (adapter DVI->DSUB) i pozostało tylko jedno wyjści HDMI.

Jeżeli HDMI-DSUB jest niemożlie, to byłbym wdzięczny o jakiś komentarz, gdyż znalazłem podobną przejściówkę (co prawda tutaj jest wtyk męski a potrzebujemy żeński ale chodzi mi ogólnie o połączenie HDMI z analogowym):

http://allegro.pl/item1087115039_kabel_hdmi_vga_d_sub_24k_gold_hdmi_vga_najtaniej.html

aligator912 , dokładnej specyfikacji hdmi nie znam, być może specyfikacje przewiduje możliwość odbierania sygnału analogowego przez to złącze (wtedy istnienie takiej przejściówki jak pokazana byłoby uzasadnione) ale nie liczyłbym na to że będzie to działać bo zwykle producenci sprzętu idą na łatwiznę i przez co takie mniej popularne przejściówki nie działają (kopiłem sobie przejściówkę vga -> s-video i okazało się że to nie dziala).

Dlatego najlepiej założyć że taka przejściówka nie zadziała i oszczędzić sobie niepotrzebnego wydatku.