Podłączenie dwóch komputerów (cross-over) a neostrada

Witam!

Po podłączeniu dwóch komputerów kabelkiem skrętka krosowana ustawiłem w opcjach mojego internetu : “Zezwalaj użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera” i problem w tym że komputer podłączony z komputerem udostępniającym może połączyć się jedynie z gadu-gadu, a kiedy próbuje otworzyć jakąś stronę internetową w przeglądarce IE wyskakuje błąd : IE nie mógł otworzyć strony wyszukiwania" w czym tkwi błąd i co mam zrobić żeby go usunąć?

Wrzuć w google hasło ANALOGX programik do dzielenia netu opisany w paru miejscach!! Mija narzędzia windy i net działa!!

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 20:26

Ale to oczywiście nie rozwiązanie opisanego problemu

Musisz najpierw odpalić kreator konfiguracji sieci na obydwu komputerach. Postepuj zgodnie z poleceniami.

Potem ustawi DNS-y takie same na obydwu komputerach.

Nastepnie na komputerze na którym nie chodzi Ci internet włącz:panel sterowania, opcje internetowe, połączenia, ustawienia sieci lan, i zaznacz to na dole i wpisz proxy np:195.116.60.34

Jak zrobisz, napisz czy chodzi

Te proxy muszą być takie same jak DNS ?

Obojętnie jakie DNS wpisze?

Dns i proxy muszą być różne

DNS:213.120.62.103

Alternatywny DNS:213.120.62.104

Proxy takie jak podałem na obojętnym porcie

Działa ale jedynie na przeglądarce firefox mam jeszcze jedno pytanie:

Czy te DNS-y trzeba było wpisać w protokole internetowym mojego połączenia internetowego i sieciowego w karcie z jednego i drugiego komputera? Ja tak zrobiłem nie wiem czy dobrze

Tak na obydwu komputerach

Problem rozwiązany i temat uważam za zamknięty kamil13-93 ma u mnie wielki plus DZIęKUJE