Podłączenie dwóch komputerów do internetu

Witam, mam urządzenie PCI GW-AP11SP od tego idzie kabel do jednego komputera z kartą VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter. W drugim komputerze mam NVIDIA nForce MCP Networking Controller #2, w którym też chciałbym mieć internet, ale przy podłączeniu go kablem do routera nic się nie dzieje. I tu rodzą się moje pytania:

1 Czy możliwe jest abym miał internet na dwóch komputerach, a jak już to czy trzeba uzgadniać coś z dostawcą internetu, czy poprostu ten router rozdzieli na “pół” połączenie do obydwóch komputerów?)

2 Jeśli się da to jak mam skofigurować komputer aby internet działał?

PCI GW-AP11SP to Access point z funkcją routera lan/wlan, musisz sprawdzić ustawienia sieciowe na drugim kompie… grupa robocza, adresy IP, DNS… powinny być poprawne inaczej nie zadziała.

Po drugie ten AP ma tylko jedno gniazdo LAN czy dwa?

Po trzecie możesz wejść na AP i sprawdzić adresowanie IP w sekcji LAN czy jest dynamiczne czy stałe? jaka pula adresów, grupa robocza ?

zobaczyłem na instrukcję i ma dwa porty LAN … więc to kwestia konfigu AP i ustawień w komputerach!!

Tak jak wcześniej pytałem, jak mam skonfigurować drugi komputer? Jestem zielony w te klocki…