Podłączenie dwóch laptopów kablem

Witam

Chodzi mi o podłączenie dwóch laptopów kablem Ethernet (bo takim to można podłączyć tak?). Oprócz tego trzeba wpisać gdzieś jakieś adresy. Może mi ktoś powiedzieć w jakim lapku jaki adres i gdzie wpisać? System WIN7.

Z góry dzięki.

Musisz to zrobić kablem krosowanym. A jak to zrobić masz w tym linku

http://www.bryk.pl/teksty/studia/pozosta%C5%82e/informatyka/1000837-budowa_i_konfiguracja_sieci_lan_w_systemie_windows.html

A kablem Ethernet nie można?

To jest też kabel ethernet, tylko inaczej skręcony niż kabel który podłączasz między np. routerem a komputerem. W tym linku masz wszystko opisane.

Hej,

Nowsze karty sieciowe potrafią rozpoznać, z jakim urządzeniem są podłączone; dzięki temu potrafią odpowiednio skonfigurować połączenie nawet wtedy, gdy używa się do połączenie kabla prostego zamiast krzyżowego. Zatem nie ma znaczenia, czy będzie to kabel krzyżowy czy prosty.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak się łączyło kiedyś routery, teraz nie ma znaczenia. Ale zagwarantujesz mu, że akurat jego karty sieciowe będą działać ? :stuck_out_tongue:

Jak już masz kabel to jakiekolwiek ip, byle było ustawione na ręczne. Np 192.168.0.1/192.168.0.2 maska 255.255.255.0 A resztę zostaw pustą ;]

Ew jak nie zadziała, to ustaw bramy domyślne ip z drugiego końca kabla i pozwól na dostęp do neta za pośrednictwem komputera.

Next time >> google <<

Hej,

Zagwarantować nie zagwarantuję. Ale dorzucając do tego informację, że użytkownik zainstalowany ma system Win7 twierdzę, że sprzęt nie może być zbyt stary… :slight_smile: A więc nie powinno być z połączeniem kablem prostym żadnych problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze się upewnię. Te adresy IP ustawiam w połączeniu lokalnym tak?

Hej,

Tak, we właściwościach protokołu TCP/IPv4 danego połączenia sieciowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus